maska do włosów

Jak nakładać maski do włosów

Włosy podobnie jak skóra, paznokcie czy cera potrzebują co jakiś czas zastrzyku odżywienia i bardziej zaawansowanej pielęgnacji. Jeżeli Wasze włosy są przesuszone, zniszczone, brakuje im wyrazistości lub zdrowego wyglądu to znak, że nadszedł czas na zastosowanie maski do włosów. Poniżej przybliżę Wam krok po kroku w jaki sposób nakładać maski do włosów - na co zwrócić uwagę i czego się wystrzegać.

Czytaj więcej
Wrażliwa skóra głowy i seria Kérastase Sensidote

Wrażliwa skóra głowy przysparza wielu kłopotów w pielęgnacji włosów. By zrównoważyć dyskomfort w postaci świądu, czy pieczenia nie wystarczy skoncentrować się na doborze środka myjącego. Nadwrażliwa skóra wymaga zmian pozostałych nawyków pielęgnacyjnych. Poznajcie kosmetyki Kérastase Sensidote, które równoważą pracę wrażliwej skóry głowy.

Czytaj więcej
Seria kosmetyków L'Oreal, bazująca na cenionym oleju arganowym poszerzyła się o nowe produkty Mythic Oil. Oprócz znanych już olejków do stylizacji włosów, w serii L'Oreal Mythic Oil znajdziemy teraz szampon nawilżający, odżywkę oraz maskę do włosów. O tym czego się spodziewać po nowym trio Mythic Oil, przeczytacie poniżej. Czytaj więcej
Nowości Kérastase Elixir Ultime!

Eliksir, szampon do wszystkich rodzajów włosów i maska dedykowana włosom delikatnym to elementy serii Kérastase Elixir Ultime. Przedstawiamy dwa nowe kosmetyki uzupełniające działanie eliksiru.

Czytaj więcej

Kosmetyki Redken funkcjonują na rynku zachodnim od wielu lat. Dziś szumnie podbijają rynek wschodni, w tym Polskę. Ideą marki Redken jest przede wszystkim nie szkodzić, dlatego technologia kosmetyków tej firmy opiera się na trzech, głównych założeniach. Po pierwsze: nie podrażniać skóry głowy, po drugie: odbudowywać inteligentnie, po trzecie: dobierać serie pielęgnacyjne pod kątem określonych potrzeb włosów. Poznaj serie kosmetyków Redken i dobierz kurację dla swojej fryzury.

Czytaj więcej

OMO jest popularną metodą mycia włosów i skrótem, który należy odczytywać jako: O (odżywka), M (mycie), O (odżywka). Metoda OMO polega na zabezpieczeniu  fryzury dodatkową porcją odżywki podczas operacji mycia włosów. Zabieg ten ma uchronić włosy przed nadmiernym plątaniem, łamaniem lub wysuszeniem. Szczególnie dotyczy to włosów długich, suchych, zniszczonych, kręconych i porowatych. Wbrew pozorom OMO nie jest nową techniką mycia włosów - wielu stylistów fryzur stosuje ten typ oczyszczania włosów od wielu lat.

Czytaj więcej
Maska do włosów suchych

Tym razem nasza blogerka Małgosia przetestowała kolejny produkt - maska do włosów suchych L'Oreal Natural Richesse. Jej zadaniem było obiektywne ocenienie tego kosmetyku L'Oreal. Specjalnie dla Was, żebyście mogły dokonać dobrego wyboru, zaprezentujemy Wam wady i zalety maski L'Oreal Natural Richesse.

Czytaj więcej
Balsam do włosów to kosmetyk, który w skrócie jest czymś pomiędzy odżywką a maską. Zastanawiasz się, czy potrzebujesz go w takim razie w Twojej kosmetyczce? Włosy nie lubią monotonii, dlatego warto zwracać uwagę na składy kosmetyków do włosów, zapewniając im różnorodność substancji odżywczych. Balsam do włosów, odżywka i maska - każde z nich pełni inną funkcją. Warto je znać, żeby dopasować odpowiedni kosmetyk do stanu swojej fryzury. Czytaj więcej
 

Produkty do pielęgnacji włosów Kérastase dla wielu Pań są jedną z ulubionych marek kosmetycznych. Zwolennicy marki wiedzą, że standardowa pojemność szamponu lub odżywki Kérastase waha się między 200 ml - 500ml. Nikogo to nie dziwi, są to ogólnie przyjęte normy wśród większości profesjonalnych kosmetyków do włosów. Nowość, w postaci zestawu Kérastase mini set, dedykowana jest tym Paniom, które ciągle poszukują kosmetyku idealnego oraz tym, które dużo podróżują.

Czytaj więcej
Rozdaliśmy naszym koleżankom komplety kosmetyków organicznych z prośbą o ich przetestowanie. Prosiliśmy, by obiektywnie oceniły ich zalety jak i wady. Przeczytaj test i recenzję kolejnego produktu jakim jest Maska do włosów kręconych Loreal Curl Contour. Czytaj więcej
Edyta przeznacza na pielęgnację włosów minimum czasu; Codzienne mycie włosów plus środki do ich stylizacji to podstawa jej wizerunku. Edyta dostała do przetestowania zestaw trzech kosmetyków: Czytaj więcej