Kosmetyki do włosów farbowanych

liczba produktów: 698
Kosmetyki do włosów farbowanych

Jakie kosmetyki do włosów farbowanych? czytaj

Włosy farbowane wymagają szczególnej pielęgnacji i ochrony przed wypłukiwaniem się pigmentu i utrzymaniem prawidłowego poziomu nawilżenia włosów. Proces farbowania może osłabić włosy, dlatego ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków oraz prawidłowa pielęgnacja włosów. Jakie więc są włosy farbowane i jak o nie dbać?

Jakie są włosy farbowane?

Włosy, które poddajemy farbowaniu wykazują częstszą tendencję do osłabionych cebulek jak również słabszej całej struktury włosów. Włosy te często są suche, łamliwe, brak im witalności i blasku. Ważne zatem jest stosowanie odpowiednich produktów, aby pielęgnacja włosów farbowanych była na najwyższym poziomie.

Jakie kosmetyki stosować do włosów farbowanych?

Kosmetyki do włosów farbowanych powinny nie tylko pielęgnować włosy i dostarczać im składników odżywczych, ale również chronić kolor przed wypłukiwaniem i zabezpieczać przed blaknięciem.

  • Szampon przeznaczony do włosów farbowanych zapewnia delikatne oczyszczenie skóry głowy i włosów, przeciwdziała wypłukiwaniu koloru i odżywia je.

  • Odżywka powinna być stosowana przy każdym myciu. Włosy farbowane mają to do siebie, że często wysuszają się na długości od ucha do końcówek. W związku z tym warto stosować odżywki nawilżające, które dodatkowo chronią kolor i dodają mu blasku. W okresie letnim warto natomiast stosować odżywkę z filtrem chroniącą przed promieniowaniem UV.

  • Maska do włosów powinna być obowiązkowo stosowana raz w tygodniu. Maski mają o wiele mocniejsze działanie niż odżywki. Doskonale regenerują włosy dostarczając im mnóstwo składników odżywczych. Dodatkowo wnikają one głęboko w strukturę włosów zapewniając im odżywienie od wewnątrz.

  • Kuracje do włosów idealnie sprawdzają się w okresach kiedy włosy są znacznie osłabione, zniszczone i trudne do ułożenia. Mocna dawka skoncentrowanych składników zapewnia im natychmiastową regenerację.

  • Olejki, mgiełki nawilżające są produktami, które stosowane zarówno na suche jak i na mokre włosy nawilżą je i wygładzą.

Stylizacja włosów farbowanych

Włosy farbowane często ze względu na przesuszone końce, możliwość elektryzowania się są ciężkie w stylizacji. Warto zatem stosować kremy lub inne produkty ułatwiające stylizację. Wybierając produkty do stylizacji sięgajmy po te, które są przeznaczone do włosów farbowanych. Wspomogą stylizację, a dodatkowo nadają włosom połysku, dzięki czemu wyglądają zdrowo.

Tylko odpowiednia pielęgnacja zapewnia włosom farbowanym piękny wygląd niczym po farbowaniu. Warto zatem sięgać po produkty przeznaczone do włosów farbowanych, które oprócz składników odżywczych posiadają również właściwości chroniące kolor.

 

Zwiń tekst

Filtruj

Filtr

kasuj

Włosy farbowane (698)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: