Profesjonalne szampony do włosów farbowanych

liczba produktów: 297
Profesjonalne szampony do włosów farbowanych

Jaki szampon do włosów farbowanych? czytaj

Według statystyk marki Wella, aż 92% kobiet farbuje włosy. Włosy farbowane są częściej podatne na działanie promieni UV, częste mycie, zanieczyszczenia czy inne czynniki zewnętrzne. Czynniki te pozbawiają włosy ochrony co prowadzi do szybszej utraty blasku, intensywności koloru czy zmiany ich tonacji. Odpowiednio wybrany szampon zapewni ochronę koloru, ale również nawilżenie naszym włosom.

Jaki szampon do farbowanych włosów wybrać?

Stylista fryzur, trzykrotny medalista światowego konkursu Style Master Contest Jakub Ziemirski podkreśla - "Wybierajmy szampony z substancjami nawilżającymi, wygładzającymi i utrwalającymi kolor.” Zdecydowanie najlepszą grupą są szampony do farbowanych włosów. Nie tylko zachowają na dłużej kolor włosów, ale również odżywią i nawilżą włosy, które po farbowaniu często są przesuszone łamliwe. Jeśli jednak włosy farbowane są jednocześnie zniszczone np. częstym stosowaniem prostownicy bądź lokówki sięgajmy wówczas po szampony regenerujące. Ten rodzaj szamponów mimo działania regenerującego dodatkowo odżywia włosy od nasady, aż po same końce. Często posiadają one również w swoim składzie składniki zabezpieczające kolor przed wypłukiwaniem. Jeśli natomiast Twoje włosy wymagają specjalnej ochrony np. w przypadku łupieżu czy wypadania najpierw skup się na wyeliminowaniu problemu sięgając po szampon odpowiedni do potrzeb skóry głowy bądź włosów. Staraj się więc wybierać łagodne szampony do włosów, aby zapewnić im blask i ochronę każdego dnia.

Jakie jest działanie szamponów do włosów farbowanych?

Podstawową funkcją jaką powinny spełniać każdy szampon stosowany na włosach farbowanych to przede wszystkim ochrona przed wypłukiwaniem i blaknięciem koloru. Jest to niezmiernie ważne z punktu widzenia każdej osoby farbującej włosy. Oczywiście szampon ten powinien również doskonale nawilżać i odżywiać włosy. Jak każdy szampon tak i ten do włosów farbowanych musi delikatnie oczyszczać włos, bez pozbawienia go jednak warstwy ochronnej włosa.

Co zawierają szampony do włosów farbowanych?

Wszystkie szampony przeznaczone do włosów farbowanych zawierają w swoim składzie filtry UV, które zapewniają włosom ochronę przed słońcem. Dodatkowo znajdziemy w ich składzie składniki nawilżające, odżywcze jak np. olejki. W kosmetykach do włosów farbowanych znajdziemy proteiny, aminokwasy, które wzmacniają osłabione farbowaniem włosy. Istnieje grupa szamponów do włosów farbowanych przeznaczona do konkretnego odcienia włosów.Szampon do włosów blond będzie zawierał w swoim składzie m.in. rumianek, bławatek w przypadku szamponu do włosów brązowych czy orzech włoski dla czarnych włosów.

Czy siarczany są bezpieczne?

Według eksperta od chemii kosmetycznej Ni’Kity Wilson - “Nie istnieją żadne badania dowodzące szybszemu wypłukiwaniu się koloru z włosów po stosowaniu szamponów zawierających siarczany, a tych bez nich. Nie wiadomo również czy blaknięcie koloru jest szybsze niż po innych środkach powierzchniowo czynnych czy detergentach”. Natomiast, jak podkreśla wiele stylistów widać znaczną różnicę w kolorze u osób stosujących szampony przeznaczone dla włosów farbowanych, a tych, którzy ich nie stosują.

Czego unikać w szamponach do włosów farbowanych?

Szampony głęboko oczyszczające i zawierające wiele detergentów prowadzą do szybszego blaknięcia koloru. Osoby farbujące włosy powinny również unikać wszelkich szamponów z dodatkiem rumianku (chyba, że zależy Ci na rozjaśnieniu włosów) np. dziecięcych. Prowadzą one do reakcji z keratyną, a tym samym wypłukiwania barwnika z otoczki włosa.

Jak często myć włosy farbowane?

Oczywiście na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Każdy włos jest inny, a więc myjemy włosy zgodnie z jego potrzebami. Zaleca się jednak, aby myć włosy farbowane łagodnymi szamponami nie częściej niż co dwa dni. Częste mycie nieodpowiednimi szamponami może prowadzić do wypłukiwania koloru, dlatego tak ważny jest odpowiedni jego dobór. Należy jednak pamiętać, aby nie spłukiwać włosów farbowanych ciepłą wodą. Doprowadza to bowiem do otwarcia się łuski włosa, a tym samym szybszego blaknięcia koloru.

W przypadku włosów farbowanych możemy korzystać z wielu rodzai szamponów. Jednak należy pamiętać, aby unikać tych, które poprzez swój skład będą wpływać na kolor naszych włosów.

Zwiń tekst

Filtruj

Cena

kasuj

Filtr

kasuj

Włosy farbowane (297)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: