Kosmetyki chroniące włosy przed temperaturą

liczba produktów: 105
Kosmetyki chroniące włosy przed temperaturą

Jak ochronić włosy przed temperaturą? czytaj

Robimy wszystko, aby nasze włosy wyglądały jak najlepiej. Niestety, czasami zamiast im pomóc, tylko im szkodzimy. W wyniku wykorzystywania wysokiej temperatury w trakcie stylizacji nasze włosy przez chwilę wyglądają pięknie, ale ich stan może ulec pogorszeniu.

Kiedy wysoka temperatura zaczyna szkodzić?

W przypadku suszarki temperatura 60-70 stopni Celsjusza już może negatywnie wpływać na włosy. Powyżej tej temperatury stan skupienia wody we włosach zmienia się z ciekłego na gazowy. Wówczas woda zaczyna szukać ujścia, a tym samym może uszkodzić włosy. Dlatego najlepiej suszyć włosy suszarką o jak najniższej temperaturze.

W przypadku prostownic i lokówek szkodę naszym włosom może wyrządzić temperatura od 80 stopni Celsjusza. Tymczasem urządzenia te nagrzewają się zazwyczaj do 100-230 stopni. Najlepiej byłoby więc całkiem z nich zrezygnować, ale nie zawsze jest to możliwe. Dlatego warto zainwestować w droższe urządzenia, które mniej niszczą nasze włosy oraz dają nam większe możliwości w regulacji temperatury.

Jak temperatura szkodzi włosom?

Wysoka temperatura powoduje, że nasze włosy stają się porowate, szorstkie, kruche, puszące się, suche i niemiłe w dotyku. Ich końcówki są rozdwojone, a kosmyki pod wpływem dotyku często się łamią i rozpadają w dłoniach. W przypadku spalonych włosów, końcówki często są jaśniejsze niż u nasady głowy.

Jak pielęgnować włosy poddawane działaniu wysokich temperatur?

Pielęgnację należy dopasować do rodzaju włosów. Jednak przy włosach poddawanych działaniu wysokiej temperatury są pewne stałe elementy. Zaliczymy do nich odpowiednie mycie, nawilżanie, olejowanie oraz prawidłowe zabezpieczenie. W tym przypadku kilka minut z odżywką nie wystarczy, trzeba też pamiętać o zastosowaniu kilka razy w miesiącu silnej maski regenerującej, a także o regularnym olejowaniu i zabezpieczaniu włosów kosmetykami termoochronnymi. Najważniejszymi składnikami w przypadku włosów poddawanych działaniu wysokiej temperatury są silikony.

Co zrobić, gdy wysoka temperatura uszkodzi włosy?

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłoby obcięcie włosów. Nie zawsze chcemy się zdecydować na taki krok, ale warto podciąć chociaż same końcówki. Na pewien czas powinno się zrezygnować z farbowania, trwałej oraz stosowania prostownicy czy lokówki. Warto też poddać włosy kuracji dobrym kosmetykiem, który nawilży i odżywi włosy, a także pomoże im odzyskać blask. Włosy też należy chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi, np. przed snem można je związać w luźny koczek.

Jak prawidłowo prostować włosy?

Na początek warto zapamiętać, że prostownicy nie warto stosować codziennie. Poza tym, gdy już ją stosujemy, warto zadbać o odpowiednią ochronę. Dlatego przed użyciem prostownicy trzeba nałożyć produkt chroniący włosy przed uszkodzeniami powstałymi na skutek działania wysokiej temperatury. Trzeba też zadbać, aby na włosach nie było żadnych pozostałości po środkach do stylizacji. Na koniec warto prostować włosy zgodnie z pewną procedurą, czyli dzielimy je na mniejsze sekcje i każde pasmo przejeżdżamy prostownicą maksymalnie dwukrotnie. Po użyciu prostownicy warto nałożyć na długości i końce włosów olejek, który odpowiednio nawilży, wygładzi, a także zabezpieczy przed uszkodzeniami.

Pamiętajmy też, żeby prostować tylko dokładnie wysuszone włosy, ponieważ takie praktyki mogą nieodwracalnie uszkodzić keratynę. Dzieje się tak, gdyż woda na pasmach ściśniętych prostownicą bez dostępu powietrza ma temperaturę wrzenia. Mokre i wilgotne włosy można prostować tylko urządzeniami do tego przeznaczonymi, ponieważ są zaprojektowane tak, aby nadmiar wody był odprowadzany przez specjalne otwory.

W przypadku włosów, które poddajemy działaniu wysokiej temperatury, niezwykle ważna jest ich pielęgnacja. W naszych sklepie znajdziecie różne produkty, które pozwolą chronić, odbudować oraz nawilżyć nasze włosy, a także zapobiegną dalszym zniszczeniom wywołanych działaniem wysokiej temperatury.
 

Zwiń tekst

Filtruj

Cena

kasuj

Filtr

kasuj

Ochrona przed temperaturą (105)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: