Odżywki chroniące włosy przed temperaturą

liczba produktów: 62
Odżywki chroniące włosy przed temperaturą

Jaka odżywka chroni przed temperaturą? czytaj

Uwielbiamy mieć idealnie ułożone włosy. Niestety, często po umyciu nie wyglądają tak jak chcemy – wywijają się, falują, odstają w różną stronę. Wtedy pomagają nam urządzenia, takie jak prostownica, pozwalające na ich wygładzenie. Ciężko jest nam również unikać suszarki, gdy gdzieś się spieszymy, a dopiero co umyłyśmy głowę. Akcesoria do włosów wykorzystujące wysoką temperaturę nie służą ich kondycji. Sprawiają, że stają się suche, matowe, a nawet zaczynają się łamać i wypadać – jak tego uniknąć?

Jakie temperatury szkodzą włosom?

Już temperatura 80-100 stopni Celsjusza powoduje, że wiązania chemiczne we włosach zostają zerwane. Często urządzenia, takie jak lokówka czy prostownica wymagają jeszcze wyższej temperatury, aby dobrze spełniały swoją rolę. Ich nadmierne stosowanie może przyczynić się do zniszczenia włosów, przesuszenia, utraty blasku i sprężystości oraz rozdwajania końcówek.

Czym są produkty termoochronne?

Każda z nas, zwłaszcza na wyjątkowe okazje i ważne wyjścia chce mieć piękne loki, fale lub wręcz przeciwnie gładkie i proste włosy, a taki efekt najłatwiej osiągnąć przy pomocy lokówki lub prostownicy. Nie chodzi o to, aby całkowicie z nich zrezygnować, ale nie stosować na co dzień i pamiętać o wcześniejszym użyciu kosmetyków chroniących strukturę włosów przed wysoką temperaturą. Są to różnego rodzaju kremy i spraye. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze? Przede wszystkim na to, czy posiadają ksylozę, cukier, który topi się pod wpływem ciepła i otacza włos wartwą ochronną. Oprócz tego pomocne są silikony oraz lipidy. Zanim zaczniemy modelować włosy, po zastosowaniu takiego produktu, odczekajmy chwilę, aby zaczął działać. Kosmetyki termoochronne pozwalają uniknąć uszkodzeń mechanicznych i sprawiają, że włosy wyglądają zdrowiej, są gładkie i błyszczące.

Jak odbudować włosy uszkodzone wysoką temperaturą?

Niestety, ale najlepszym wyjściem jest obcięcie zniszczonych końców. Jeśli stosujemy urządzenia, takie jak lokówka czy prostownica, musimy szczególnie przyłożyć się do pielęgnacji włosów. Każdego dnia pamiętajmy o odżywce, a raz w tygodniu stosujmy maskę działającą nawilżająco i regenerująco. Kiedy suszymy włosy, najlepiej jest robić to zimnym strumieniem powietrza. Używajmy także urządzeń z wyższej półki – z pewnością mniej im zaszkodzą niż te wykonane ze słabej jakości materiałów.

Podsumowując, produkty termoochronne pomogą nam zabezpieczyć włosy przed działaniem wysokiej temperatury, jednak nie całkowicie. Musimy ich stosowanie łączyć z systematyczną pielęgnacją i ograniczyć układanie włosów przy pomocy urządzeń wykorzystujących ciepło.

 

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Ochrona przed temperaturą (62)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: