Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą?

Dziś chcę Wam powiedzieć kilka słów jak chronić włosy przed wysoką temperaturą, bo jak się domyślam każda z Was przy codziennej stylizacji włosów sięga po suszarkę czy prostownicę. Mam rację?

Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą

Wiadomo, zawsze chcemy wyglądać dobrze i nosić piękne, zadbane włosy. Jednak czy zastanawiałyście się jak wysoka temperatura działa na nasze włosy?

Po pierwsze, nie ma takiego produktu, który by w 100% ochronił włos przed wysoką temperaturą, nie jest to możliwe. Możemy natomiast łagodnie zmniejszyć i opóźnić zniszczenia, które w owym procesie niewątpliwie zachodzą.

Już między temperaturą 60, a 100 stopni C dochodzi do zrywania wiązań chemicznych we włosach. Powyżej 65 stopni C zmienia się stan skupienia wody (która zresztą jest naturalnym składnikiem włosów) w parę wodną, to powoduje zniszczenia keratyny, co w efekcie daje nadmierną suchość, kruchość i łamliwość włosa. Włosy tracą połysk, witalność, sprężystość, a końcówki zaczynają się rozdwajać… Nie brzmi to dobrze, prawda?

Dodam jeszcze, że w przypadku prostownicy czy lokówki temperatura potrafi sięgać nawet do 200 stopni C!

Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą

Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą?

Przede wszystkim zachowajmy umiar…nie bez powodu na suszarkach, prostownicach i lokówkach mamy funkcję regulacji temperatury, używajmy tego i pod żadnym pozorem nie ustawiajmy strumienia ciepła na max!

Jeśli czas nam pozwala, niech włosy same najpierw podeschną (w tym czasie możemy np. zrobić makijaż czy wykonać inne czynności), a potem podsuszmy je letnim powietrzem.
Nigdy nie stosujcie prostownicy lub lokówki na mokre włosy– wilgotne włosy są szczególnie podatne na zniszczenia.
No i najważniejsze- zawsze stosujcie produkty zabezpieczające włosy przed wysoką temperaturą.
Na rynku jest ich naprawdę sporo, najczęściej występują w wersji bez spłukiwania, niektóre z nich mają dodatkowo właściwości pielęgnujące włosy, stylizujące, wygładzające, czy chroniące kolor.

 

W naszym sklepie też znajdziecie coś dla siebie:

Cement termiczny KérastaseNektar termiczny KerastaseAlterna Caviar Anti Aging Spray chroniący włosy
Jak chronić włosy przed wysoką temperaturąJak chronić włosy przed wysoką temperaturąJak chronić włosy przed wysoką temperaturąDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *