Kosmetyki chroniące włosy przed słońcem

liczba produktów: 20
Kosmetyki chroniące włosy przed słońcem

Jak chronić włosy przed słońcem? czytaj

Ochrona przed słońcem, a konkretniej przed promieniowaniem słonecznym jest nie tylko ważna dla naszej skóry, ale również dla naszych włosów. Długotrwałe poddanie naszych włosów promieniowaniu UV wpływa niekorzystnie na kondycję, a tym samym wygląd włosów. Kilka ważnych porad i wskazówek znajdziecie w tym poradniku.

Jak słońce działa na włosy?

Przy długotrwałym narażeniu włosów na promieniowanie słoneczne dochodzi do odchylenia się łusek włosów, co w konsekwencji prowadzi do niszczenia kory włosa. Tym samym włos staje się łamliwy, kruchy, suchy, a dodatkowo traci swoją elastyczność i blask. Włosy jeszcze bardziej podlegają niszczącej sile promieniowania gdy są mokre, gdyż woda jeszcze bardziej skupia promieniowanie UV. Działanie słońca na włosy to również powstawanie wolnych rodników, które prowadzą do przecinania białek włosów, a tym samym do obniżenia ich odporności i osłabienia. Dodatkowo promieniowanie przyczynia się do szybszego wypłukiwania się koloru z włosów.

Pielęgnacja włosów narażonych na promieniowanie słoneczne

Wczasy za granicą, górskie wędrówki, a może codzienność w mieście? Na początku wybierając kosmetyki pielęgnacyjne chroniące przed słońcem powinniśmy stwierdzić w jakim stopniu nasze włosy będą narażone na nasłonecznienie. Jeżeli nasłonecznienie nie będzie trwało dłużej niż godzinę np. w trakcie wykonywania codziennych obowiązków, spokojnie w słoneczny dzień można sięgać tylko po mgiełkę do włosów chroniącą przed promieniowaniem. Doskonale sprawdzi się ona w każdej sytuacji. Wystarczy spryskać włosy przed wyjściem z domu, a włosy są chronione przez długi czas. Zaleca się jednak ponawianie aplikacji co kilka godzin. Jeśli natomiast spędzacie czas w miejscu mocno nasłonecznionym, na który jesteście narażeni wiele godzin obowiązkowo należy stosować mgiełki do włosów co godzinę, zaś po ekspozycji na promieniowanie warto umyć włosy szampon i odżywką z serii słonecznej. W doskonały sposób oczyszczają włosy i skórę głowy oraz zapewniają odżywienie i zabezpieczenie włosów przed kolejną ekspozycją na słońcu. Warto również po długotrwałej ekspozycji na słońce stosować regularnie maski regenerujące, które wzmocnią włosy.

Jakie filtry chronią włosy przed promieniowaniem UV?

Korzystny wpływ na odbijanie promieniowania UVB mają głównie filtry fizyczne, spośród nich jednak najczęściej stosowany w kosmetykach ochronnych jest ditlenek tytanu, tlenek cynku lub tlenek żelaza. Dodatkowo istnieją jeszcze filtry chemiczne, które chronią przed promieniowaniem UVA i UVB oraz silikony, które otaczając włosy zapewniają im ochronę. Filtry pochodzenia naturalnego również doskonale sprawdzają się w pochłanianiu promieniowanie slonecznego i ochronie włosów. Działanie te wykazuje: masło shea, aloes, rumianek, witamina E i A, oleje np. arganowy, kokosowy oraz arnika górska.

Podstawą przebywania na słońcu i ochrony włosów jest stosowanie odpowiednich kosmetyków. Tylko one zapewnią włosom najlepszą ochronę oraz wspaniałą kondycję przez cały czas. Pamiętajcie również, aby włosy szczególnie te długie były związane przez cały okres ekspozycji na słońce. Dodatkowo, każdorazowo po przyjściu z plaży umyj włosy szamponem, który oczyści je z soli i chloru. Te kilka zasad w połączeniu z naszymi kosmetykami ochronnymi sprawią, że włosy zawsze będą wyglądać wspaniale.

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Ochrona przed słońcem (20)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: