Mydła do ciała

liczba produktów: 20
Mydła do ciała

Jakie mydło do ciała wybrać? czytaj

Mydło jest jednym z najbardziej podstawowych kosmetyków. Najczęściej za jego pomocą oczyszczamy skórę dłoni, czasem służy nam do mycia całego ciała. Co wchodzi w jego skład i kiedy warto go używać? O tym między innymi dowiesz się czytając ten poradnik.

Jak powstają mydła?

Mydła są solami sodowymi lub potasowymi wyższych kwasów tłuszczowych np. oleinowego, stearynowego czy palmitynowego. Ich odczyn jest zasadowy. Mają działanie oczyszczające ze względu na ich zdolność emulgowania tłuszczu. Roztwór mydła razem z tłuszczem brudu tworzą emulsję, którą z łatwością usuniemy wodą. Mydła otrzymujemy w reakcji zmydlania tłuszczów, dzięki wodorotlenkom i węglanom sodu lub potasu, a czasem ze sztucznie uzyskiwanych kwasów tłuszczowych.

Jakie mydła wyróżniamy?

Do wyboru mamy kilka rodzajów mydeł. Różnią się one składem oraz zastosowaniem. Oto najpopularniejsze z nich.

  • Szare mydło – inaczej zwane potasowym. Jest mieszanką soli potasowych wyższych kwasów karboksylowych, kwasu cytrynowego, chlorku sodu, gliceryny. Jest wolne od sztucznych substancji zapachowych i barwników. Z tego względu polecane jest dla alergików, ponieważ bardzo rzadko wywołuje reakcje uczuleniowe.

  • Mydło siarkowe – doskonale oczyszcza skórę, jednak przez to, że zawiera około pięciu procent związków czystej siarki może ją bardzo wysuszyć i naruszyć jej warstwę ochronną. Czasem jest stosowane w pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. Trzeba jednak wtedy pamiętać o jej intensywnym nawilżaniu.

  • Mydło borowinowe – nadaje skórze lekko kwaśny odczyn, przez co odzyskuje ona naturalne pH. Produkowane jest na bazie olejów roślinnych z dodatkiem borowiny. Poprawia elastyczność skóry poprzez syntezę kolagenu. Pomaga również w odbudowie jej warstwy ochronnej w postaci płaszcza wodno-lipidowego.

  • Mydło złuszczające - dzięki niemu oczyścimy skórę z martwego naskórka, wygładzimy ją i ujędrnimy.

  • Mydło naturalne - zawiera naturalne składniki, takie jak oliwa, olejki eteryczne, barwniki naturalnego pochodzenia.

Kiedy warto je stosować?

Mydło jest idealne do oczyszczania rąk, jednak również sprawdza się w pielęgnacji twarzy i ciała, dlatego powinno znaleźć się w każdej łazience. Niektóre rodzaje cery dobrze znoszą oczyszczanie szarym mydłem. Ma ono właściwości antybakteryjne, więc wspomaga leczenie trądziku oraz pielęgnuje tłustą skórę. Musimy jednak zwrócić uwagę na to, że przy zbyt częstym stosowaniu może ją przesuszać.

Mydło to kosmetyk, który pomoże nam w codziennej pielęgnacji. Z pewnością warto się w nie zaopatrzyć. Dzielą się one również ze względu na konsystencję – występują w postaci kostek lub płynu. Zobacz ofertę naszego sklepu i wybierz mydło idealne dla siebie!

 

 

 

 

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Mydła do ciała (20)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: