Balsamy do ust

liczba produktów: 8
Balsamy do ust

Jaki balsam do ust? czytaj

Skóra na ustach jest szczególnie narażona na działania czynników zewnętrznych. Słońce, wiatr, suche powietrze, a nawet sól zawarta w żywności mogą szkodzić naturalnej ochronie naszych warg, a także je wysuszać. Dlatego warto wyposażyć się w balsam do ust, który ochroni je niezależnie od pory roku.

Jaki efekt daje balsam do ust?

Balsamy łagodzą podrażnienia, mają właściwości kojące, a także chronią nasze usta oraz zapewniają właściwe natłuszczenie. Wówczas na wargach pojawił się cieniutki film, który stanowi „tarczę ochronną” pomiędzy skórą a czynnikami zewnętrznymi. Zatrzymuje on również wilgoć wewnątrz naskórka, co sprawia, że nie wysychają nam co chwilę usta. Najlepiej natłuszczające substancję to woski, masła, olejki roślinne oraz parafina. Ten ostatni składnik wzbudza spore kontrowersje, ale jest niezwykle skuteczny w natłuszczaniu ust, szczególnie w mroźne dni. Dlatego nie trzeba obawiać się balsamów, które ją zawierają. Jednak parafinie powinny towarzyszyć woski oraz olejki roślinne.

Kiedy używać balsamów do ust?

Balsam do ust warto stosować przez cały rok, ale powinno się dopasować go odpowiednio do pory roku. Zimą sprawdzi się tłustszy balsam, który chroni skórę przed suchym, zimnym powietrzem oraz częstymi zmianami temperatury i wysychaniem ust w ogrzewanych pomieszczeniach. Latem wystarczy lżejszy balsam, ale powinien zawierać filtry UV.

Czy można nałożyć balsam pod szminkę?

Nie powinno się łączyć tych kosmetyków. Balsam może sprawić, że szminka będzie źle przylegać do skóry i szybciej się ścierać. Lepiej stosować pomadki zawierające odżywkę, a balsam nakładać na noc.

Czego nie powinien zawierać dobry balsam do ust?          

Balsam do ust nie powinien zawierać mentolu, fenolu ani kamfory. Wszystkie te składniki początkowo przynoszą ukojenie naszym przesuszonym i spękanym wargom. Jednak przy dłuższym i zbyt częstym stosowaniu podrażniają i wysuszają skórę na ustach.

Należy też uważać z balsami zawierającymi kwas hialuronowy i glicerynę. Te substancje nie wchłaniają się, tylko pozostają na wierzchu. W bardzo suchych pomieszczeniach mogą pochłaniać wilgoć, co powoduje wysuszenie naszych ust.

Rozczarować nas może również wazelina. Wprawdzie chroni nasze usta przed czynnikami zewnętrznymi. Jednak na tym jej pomóc się skończy. Balsamy na bazie wazeliny nie nawilżą naszych ust.

Niektóre balsamy zawierają ropę naftową lub inne substancje chemiczne, które wywołują reakcję alergiczne. Dlatego, osoby skłonne do alergii, powinny wybierać naturalne balsamy. Najważniejsze to sprawdzić skład produktu oraz informacje o testach alergicznych. To pomoże nam wybrać odpowiedni produkt.

Jaki balsam do ust wybrać?

Balsam najlepiej dostosować do naszych potrzeb. Te w sztyfcie i słoiczku z reguły są najtłustsze oraz zawierają dużo wazeliny i/lub wosku pszczelego. Natomiast, balsamy w tubce są lżejsze i wzbogacone o składniki odżywiające, co sprawia, że lepiej pielęgnują usta. W sklepach dostępne są również balsamy z pigmentem, które nadają delikatnego koloru wargom.

 

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Balsamy do ust (8)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: