Kosmetyki do włosów puszących się

liczba produktów: 521
Kosmetyki do włosów puszących się

Jak pielęgnować włosy puszące się? czytaj

Czy masz wrażenie, że Twoje włosy fruwają w każdą stronę? Włosy puszące się często powodują dyskomfort gdyż nie jesteśmy w stanie nad nimi zapanować. Często spotyka to osoby posiadające włosy suche, zniszczone oraz kręcone. Puszenie włosów spowodowane jest, gdy pojedyncze włosy oddzielają się od reszty i niszczą gładką strukturę fryzury.

Jakie są przyczyny puszenia włosów?

Puszenie włosów jest efektem wynikającym z przesuszenia włosów. Przekonajmy się więc jakie czynniki wpływają na efekt puszących się włosów:

  • Warunki atmosferyczne - włosy puszące się w deszczową oraz mglistą pogodę pochłaniają wilgoć powodując zwiększenie się objętości włosów.

  • Stan włosów - im bardziej włosy są przesuszone, a nawet zniszczone tym większy jest efekt puszenia się włosów.

  • Niewłaściwa pielęgnacja - nieprawidłowe stosowanie kosmetyków do włosów również wpływa na ich stan. Często nadmiar protein zawartych w produktach pielęgnacyjnych powoduje puszenie się włosów.

  • Suszenie włosów suszarką - włosy przesuszone, które mają tendencję do puszenia się nie powinny być stylizowane przy użyciu ciepłego powietrza suszarki. Powoduje to bowiem wzmożone puszenie się włosów.

Jak należy myć włosy puszące się?

W przypadku włosów puszących się istotną kwestię odgrywa czym i w jaki sposób myjemy włosy. Do mycia włosów warto wybierać produkty, które mają działanie nawilżające. Dobrze nawilżony włos nie ma bowiem tendencji do puszenia się. Wiele fryzjerów zaleca również, aby korzystać z metody OMO (odżywienie - mycie - odżywianie). Pamiętajmy więc, że włosy puszące się mają tendencje do uniesionej łuski włosa co sprawia, że są bardziej podatne na przyjmowanie wilgoci. Stosujmy więc z głową produkty zawierające w swoim składzie miód, aloes, mocznik, glicerynę czy glikol propylenowy. Składniki te zaliczyć można do humektantów, które w nadmiarze wpływają niekorzystnie na nasze kosmyki.

Jakie kosmetyki dla włosów puszących się?

Włosy z tendencją do puszenia się powinny być odpowiednio pielęgnowane najlepiej produktami bogatymi w emolienty. Stosowanie odżywek bez spłukiwania, masek, olejków czy serum na bazie silikonu sprawia, że włosy zostają doskonale nawilżone lecz jednocześnie gładsze oraz mniej puszące się. Stosowanie tych produktów systematycznie daje zaskakujące rezultaty.

Włosy puszące się trudno poddają się stylizacji. Stylizacja włosów puszących się powinna opierać się na wygładzeniu włosów i takich też szukajmy produktów do stylizacji włosów.

Włosy puszące się potrzebują odpowiedniej dawki pielęgnacji w postaci produktów opartych na emolientach oraz stylizacji, która ma za zadanie wygładzić i zdyscyplinować włosy. Tylko doskonale nawilżone i zadbane włosy nie będą się puszyć. Wybierając produkty z naszej oferty macie pewność, że problem z którym się zmagacie odejdzie w zapomnienie.

Zwiń tekst

Filtruj

Filtr

kasuj

Włosy puszące się (521)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: