Profesjonalne odżywki do włosów

liczba produktów: 1323
Profesjonalne odżywki do włosów

Jak wybrać odżywkę do włosów? czytaj

Odżywki do włosów to zaraz obok szamponów podstawowy kosmetyk w pielęgnacji włosów. Zadaniem odżywki jak wspomina Łukasz Mazolewski, znany stylista gwiazd “ jest odtworzenie warstwy lipidowej, która została zdjęta podczas mycia. Preparaty w sprayu równie dobrze, co tradycyjne odżywki, wyrównują powłokę włosa i chronią go przed dalszą stylizacją.” (źródło: kobieta.wp.pl). Nieodpowiednio dobrana odżywka do włosów może spowodować efekt odwrotny do oczekiwanego. Natomiast dobrze dobrana odżywka sprawi, że włosy będą doskonale odżywione, pełne witalności i naturalnego blasku.

Jak wybrać odżywkę odpowiednią do rodzaju włosów?

Jeśli Wasze włosy nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, a więc możemy je zaliczyć do włosów normalnych warto zastosować odżywki nawilżające. Włos normalny jest gładki, nie przetłuszcza się i posiada naturalny blask. Warto zatem wybrać odżywkę do włosów, która nie obciąży ich, a utrzyma naturalny poziom nawilżenia włosów. W tym przypadku można również sięgnąć po odżywki do włosów bez spłukiwania.

Jednym z problematycznych gatunków włosów są włosy mieszane - suche na końcach, a przetłuszczające się u nasady. W tym wypadku wybieramy odżywkę sugerując się stanem włosów. Sięgamy więc po odżywki do włosów silnie nawilżające czy regenerujące, które nakładane na włosy, a nie na skórę głowy doskonale nawilżą, zregenerują i odbudują suche i zniszczone włosy. Włosy mieszane lubią również wszelkie odżywki w formie kremu, olejku czy bez spłukiwania.

Włos suchy, matowy to najczęściej włos kręcony. Takie włosy wymagają bardzo mocnej dawki nawilżenia, aby podkreślić strukturę skrętu włosów. Odżywki do włosów kręconych to te, które silnie nawilżają, wygładzają i odżywiają włosy. Wybierać możecie spośród odżywek do włosów suchych, odwodnionych czy przeznaczone dla włosów puszących.

Są włosy, które potrzebują nawilżenia bez efektu obciążenia. Włosy cienkie wymagają szczególnej pielęgnacji. Jeżeli problem cienkich włosów wynika z choroby, zmian hormonalnych wtedy sięgnąć należy po odżywkę przeznaczoną do włosów wypadających. Odżywka do włosów cienkich, delikatnych powinna nawilżać włosy oraz odbijać je od nasady, a więc dodawać objętości. Warto zatem wybierać odżywki zwiększające objętość bądź delikatne mleczka nawilżające. Unikajmy stosowania na włosy odżywek w formie olejków, z zawartością silikonów czy tych bez spłukiwania.

Włosy farbowane, kręcone to najczęściej włosy suche. Taki rodzaj włosa potrzebuje mocnej dawki nawilżenia oraz wzmocnienia ich struktury. Włosy suche wymagają stosowania odżywki po każdym myciu włosów! Wybieraj odżywki do włosów zniszczonych, przesuszonych czy pozbawionych blasku, które doskonale zregenerują, wzmocnią i nawilżą suche włosy.

Jak stosować odżywki do włosów?

Ważną zasadą stosowania wszelkiego rodzaju odżywek do włosów jest odsączenie nadmiaru wody z umytych włosów. Możesz to zrobić wyciskając włosy w ręcznik np. z mikrofibry. Po nałożeniu odżywki na włosy ( nie na skórę głowy) spłucz odżywkę chłodną wodą. Wszelkie odżywki profesjonalne do włosów, czyli te dostępne w naszym sklepie, są bardziej skoncentrowane przez co należy nakładać mniejszą ilość produktu na włosy. Jakub Ziemirski - znany stylista fryzur, laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, jak również trzykrotny finalista światowego konkursu Style Master Contes podkreśla w jaki sposób prawidłowo nakładać odżywkę do włosów: “ Należy rozróżnić dwa przypadki. Po pierwsze - istnieją specjalistyczne odżywki, przeznaczone do tłustej skóry głowy albo nadmiernie wypadających włosów, które nakłada się zarówno na włosy, jak i na skórę. Po drugie - pozostałe odżywki do włosów nakładamy wyłącznie na włosy. Zgodnie z zaleceniem producenta, na etykiecie produktu. Jeśli zrobimy inaczej, to trudno je będzie wypłukać ze skóry głowy.” (źródło: maxmodels.pl)

W naszym sklepie znajdziecie odżywki przeznaczone do każdego rodzaju włosów. Dodatkowo możecie skusić się na kosmetyki oparte na naturalnych składnikach bądź te o szybszym działaniu. Pamiętajcie, że zarówno odpowiednio dobrana odżywka do włosów jak i szampon sprawią, że włos będzie dobrze odżywiony, a co za tym idzie lśniący i zdrowo wyglądający.

Zwiń tekst

Filtruj

Filtr

kasuj

Odżywki (1323)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: