Kosmetyki do włosów grubych

liczba produktów: 105
Kosmetyki do włosów grubych

Jakie kosmetyki do włosów grubych? czytaj

Włosy grube charakteryzują się większą średnicą włosa w porównaniu z włosem delikatnym. Grubsza średnica to większa zawartość białka dzięki czemu włos ten jest mocniejszy i bardziej odporny na uszkodzenia. Jednak włosy grube też mają swoje małe wady takie jak trudności w ułożeniu. Więcej o włosach grubych i ich pielęgnacji dowiecie się z poniższego poradnika.

Dlaczego włosy grube są trudne w stylizacji?

Włosy grube dzięki zawartości zwiększonej ilości białka w strukturze włosa są bardziej podatne na pochłanianie wilgoci z zewnątrz. Co za tym idzie włosy grube częściej niż włosy delikatne mają tendencję do kręcenia się pod wpływem czynników atmosferycznych. Dodatkowo ten typ włosów e jest mniej elastyczny  więc na co dzień stwarzają wrażenie sztywnych i trudnych w stylizacji. Przez to, że ich struktura jest sztywna i tarcie między nimi jest duże może dochodzić do łamania i rozdwajania się końcówek.

Jakie składniki powinny zawierać kosmetyki przeznaczone do włosów grubych?

Włosy grube jak już zostało wspomniane wcześniej sprawiają trudności w ułożeniu. Warto zatem stosować takie produkty, które wygładzają włosy tym samym likwidując tarcie między nimi prowadzące do ich szorstkości. Często więc kosmetyki do włosów grubych mają działanie nawilżające i wygładzające. Większość osób, które mają grube włosy chwali sobie stosowanie produktów do włosów z zawartością silikonu, który otaczając włos natychmiast go wygładza.

Jak myć włosy grube?

Włosy grube zaleca się myć wieczorem, aby przez noc odzyskały swoją naturalną warstwę ochronną przez co o poranku staną się miękkie i wygładzone. Włosy grube powinny być systematycznie nawilżane, a nawet regenerowane. Warto więc stosować szampony, odżywki, maski, które przeznaczone są do włosów grubych ponieważ zawierają wiele cennych składników odżywczych wspomagających ich kondycję.

Włosy grube nie zawsze przynoszą ze sobą same pozytywne efekty jak może się nam wydawać. Jednak odpowiednio zadbane mogą wyglądać znakomicie każdego dnia i wzbudzać zachwyt w wielu oczach. Odpowiednia pielęgnacja jest podstawą zdrowych włosów - również grubych. Szeroką ofertę kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji grubych włosów znajdziecie w naszym sklepie.

 

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Włosy grube (105)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: