Gwarantujemy dostawę przed Świętami dla zamówień złożonych jeszcze przez :

Ochrona koloru

liczba produktów: 331
Ochrona koloru

Jak chronić kolor? czytaj

Na zabieg farbowania włosów decydujemy się z różnych przyczyn. Czasem powodem jest wyrastanie siwych kosmyków, a czasem po prostu marzy nam się zmiana fryzury. Niezależnie od tego, dlaczego poddajemy je temu zabiegowi, pragniemy, aby włosy zachowały kolor jak najdłużej i żeby przez cały czas był on intensywny. Zobacz zatem, jak dbać o włosy, żeby chronić ich kolor każdego dnia.

Pielęgnacja włosów farbowanych

Im częściej myjemy włosy, tym szybciej wypłukuje się ich kolor, więc jeśli nie wymagają one codziennego mycia, wstrzymajmy się 2-3 dni z używaniem szamponu. Warto również spróbować metody OMO, oznaczającej nakładanie odżywki, później dopiero szamponu i znów odżywki. Pomoże ona zabezpieczyć kolor przed szybkim wypłukiwaniem. W zapewnieniu ochrony koloru naszym włosom pomogą nam również silikony, ponieważ tworzą na włosach ochronną powłokę zabezpieczającą. Bardzo ważne jest również w pielęgnacji włosów farbowanych ich nawilżanie, zwłaszcza, gdy je rozjaśniałyśmy. Stosujmy maski i odżywki dostosowane właśnie do włosów poddawanym zabiegom koloryzacji. Uważajmy na zawarte w takich produktach hydrolizowane proteiny. Przez około tydzień po farbowaniu lepiej unikać kosmetyków, które mają je w składzie, ponieważ mogą wypłukiwać kolor.

Czym jest zakwaszanie włosów?

Zazwyczaj do farb dodawana jest odżywka, którą należy nałożyć na włosy zaraz po zabiegu. Ma ona dostosowane kwaśne pH, dzięki czemuco po nałożeniu jej na włosy zapewnia im dłuższą trwałość koloru. Włosy farbowane na rudo mają większą tendencję do szybszej jego utraty koloru, dlatego warto wzmocnić efekt płukanką z octu lub soku z cytryny. Zakwaszenie włosów zaraz po koloryzacji jest więc bardzo ważne i należy o nim pamiętać.

Ochrona koloru, a promieniowanie UV

Farbowane włosy nie najlepiej znoszą oddziaływanie promieniowania słonecznego, ponieważ rozjaśnia to ich pigment, przez co kolor staje się coraz mniej intensywny. Latem i w okresie  gdy czeka je dłuższa ekspozycja na słońce, koniecznie zastosujmy kosmetyki chroniące przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. W sklepach znajdziemy różnego rodzaju spraye, kremy czy mgiełki zawierające filtry UV. Dobrym sposobem jest też pamiętanie o systematycznym nakryciu głowy.

Im bardziej zdrowe włosy, tym kolor będzie dłużej się utrzymywał. Z tego względu dobrze jest unikać prostownicy i lokówki, ponieważ wysoka temperatura może je przesuszyć, doprowadzić do łamania, wypadania. Kiedy używamy suszarki, to najlepiej tej z funkcją pozwalającą na włączenie zimnego strumienia powietrza. Nie przesadzajmy również z ilością produktów do stylizacji, które mogą niepotrzebnie wysuszyć i zmatowić włosy

W naszym sklepie znajdziecie jednak wiele produktów, które ułatwią Wam codzienną ochronę koloru swoich włosów. Wybierz zatem produkty odpowiednie dla swoich włosów i ciesz się intensywnym kolorem swoich włosów.

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Ochrona koloru (331)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: