Odżywki chroniące kolor włosów

liczba produktów: 304
Odżywki chroniące kolor włosów

Jaka odżywka chroni kolor? czytaj

Włosy farbowane z reguły są łamliwe, a wszystkie metody farbowania zmieniają ich strukturę i powodują wysuszenie. Pielęgnacja włosów farbowanych wiąże się z poprawą ich kondycji, ale też z ochroną koloru. Dlatego do włosów farbowanych potrzebujemy specjalnych odżywek, które zapobiegają blaknięciu koloru oraz przywrócą blask naszym włosom.

Jakich preparatów używać do ochrony koloru?

Należy stosować odżywki chroniące kolor i odbudowujące włosy, po których włosy będą miękkie i lśniące. Warto sięgnąć po odżywkę do włosów farbowanych wzbogaconą w filtry UV. Ciekawym rozwiązaniem będą odżywki koloryzujące, które dostępne są w różnych odcieniach, więc można je dostosować do koloru naszych włosów. Te produkty pomogą odświeżyć kolor pomiędzy kolejnymi farbowaniami, a także przywrócą intensywny blask matowym i pozbawionym życia włosom.

Jak zregenerować włosy farbowane?

Należy pamiętać, że kolor najlepiej utrzymuje się na włosach zadbanych, zdrowych i niskoporowatych. Dlatego najpierw należy zadbać o ich kondycję, a dopiero później stosować produkty chroniące kolor. Włosy farbowane potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, aby pozostawały w dobrej kondycji. Po każdym myciu należy nakładać na nie odpowiednią odżywkę, która je odżywi i zregeneruje. Warto też raz na kilka tygodni zastosować intensywniejszą kurację, która dodatkowo wzmocni włosy.

Jakie składniki powinny być zawarte w odżywkach chroniących kolor?

W odżywkach chroniących kolor znajdziemy przede wszystkim silikony. Wśród silikonów w takich odżywkach znajdziemy ciężkie, np. Trimethicone, Trimethylsiloxysilicates, Simethicone, nieco łagodniejsze, czyli dimethicone, dimethiconol, beheonoxy dimethicone, phenyl trimethicone, amodimethicone, a także całkiem łagodne, czyli odparowujące, np. cyclomethicone. Zazwyczaj w jednym produkcie znajdują się 2-3, a czasami nawet 4 silikony, które zwykle pojawiają się na pierwszych miejscach składu. Wówczas odżywka pokryje włosy filmem, który ochroni kolor. Warto też szukać produktów zawierających ekstrakty ze słonecznika i granatu, które pomagają przedłużyć głębię koloru.

Jak stosować odżywkę, aby chronić kolor?

Zaraz po farbowaniu, powinnyśmy zastosować odżywkę o kwaśnym pH – z reguły wystarczy produkt dołączony do farby. Później najlepiej myć włosy metodą OMO, odżywka-mycie-odżywka. Wówczas pierwsza odżywka dodatkowo zabezpieczy kolor przed działaniem detergentu zawartego w szamponie. Warto się też przestawić się na łagodniejsze szampony lub te przeznaczone typowo do włosów farbowanych, które wolniej wypłukują farbę.

Na jakie składniki uważać przy ochronie koloru?

Przez tydzień po farbowaniu powinniśmy unikać produktów zawierających proteiny, szczególnie hydrolizowane oraz oleje. Kolor mogą również wypłukiwać drożdże, które często są zawarte w preparatach do przetłuszczających się włosów. Powinniśmy też unikać produktów, które mają w swoim składzie cytrynę lub rumianek, ponieważ mają właściwości rozjaśniające i mogą zmieniać kolor.

Na co należy uważać przy ochronie koloru?

W przypadku farbowanych włosów nie sprawdzi się głębokie odżywianie, ponieważ może ono przyspieszać proces wypłukiwania się koloru. Nie dzieje się tak u każdej osoby, więc najlepiej obserwować, jak reagują nasze włosy. Należy zrezygnować z głębokiego odżywiania, gdy zauważymy, że wtedy nasz kolor szybciej blaknie.

Należy też uważać na silikony. Ten składnik świetnie się sprawdza przy ochronie koloru, ale stosowanie ich w nadmiarze może pogarszać stan włosów. Dlatego odżywka z silikonami wystarczy, nie dokładamy do niej innych produktów.

Ochrona koloru farbowanych włosów nie należy do łatwych zadań, ale odpowiednia odżywka może je ułatwić. Wśród naszych produktów znajdziecie wiele, które nadadzą włosom blasku i zapobiegają wypłukiwaniu się koloru.

 

 

 

 

Zwiń tekst

Filtruj

Filtr

kasuj

Ochrona koloru (304)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: