Kosmetyki do włosów siwych

liczba produktów: 59
Kosmetyki do włosów siwych

Jakie kosmetyki do włosów siwych? czytaj

Niektórzy z nas pierwszy siwy włos ujrzą w wieku 30 lat, inni kilka lat później. Jedno jest pewnie każdy z nas będzie z czasem miał na swojej głowie siwą czuprynkę. Zarówno włosy siwe oraz jasne blondy wymagają szczególnej pielęgnacji, aby zachować naturalnie piękny platynowy odcień włosów. Tak jak siwe włosy wymagają szczególnej pielęgnacji, aby zachować swój naturalny gołębi kolor, tak włosy blond potrzebują specjalnej opieki.

Czym się charakteryzują siwe i blond włosy?

Zarówno siwe włosy jak i blond zdecydowanie należą do grupy włosów suchych. Siwe włosy są z reguły grube przez co mniej podatne na uszkodzenia. Natomiast są sztywne co dla wielu może być wadą, gdyż będą trudniejsze w ułożeniu. Najważniejsze w pielęgnacji tego rodzaju włosów jest odpowiednie ich nawilżenie oraz dbałość o kolor. Włosy blond to z reguły włosy delikatne i kruche. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja, która zapewni im odżywcze składniki. Dodatkowo włosy blond mają często tendencję do żółknięcia co również może zostać zniwelowane poprzez prawidłową pielęgnację.

Jak pielęgnować siwe włosy?

Włosy siwe potrzebują również odpowiedniej pielęgnacji ze względu na ich sztywną strukturę. Ważne, aby przestrzegać kilku zasad, a włosy siwe z pewnością będą wyglądać zdrowo i pięknie:

  • Stosuj szampon przeciwdziałający żółtym refleksom, a zarazem dodający srebrzystości włosom.

  • Po każdym umyciu włosów nałóż odżywkę, która nawilży włosy oraz doda im miękkości i blasku.

  • Systematycznie podcinaj końcówki włosów, bowiem w przypadku siwych włosów bardzo widoczna jest ich kondycja.

  • Stosuj produkty bogate w koenzym Q10, keratynę, aminokwasy, olejki oraz witaminę E, które doskonale odżywiają włosy i dodają im witalności.

  • Raz w tygodniu stosuj maski do włosów bogate w wyżej wymienione składniki.

Jak pielęgnować włosy blond?

Włosy blond wymagają szczególnej pielęgnacji. Są bowiem przesuszone, częściej podatne na łamanie i kruszenie więc nawilżenie w pielęgnacji włosów blond to podstawa. Dodatkowo, aby kolor włosów był naprawdę piękny warto stosować produkty przeciwdziałające żółtym odcieniom, które pojawiają się na blond włosach. Pamiętaj zatem:

  • Stosuj “fioletowe” szampony, które sprawią, że włosy uzyskają popielate refleksy.

  • Farbuj tylko odrosty - jeśli bowiem od dłuższego czasu korzystasz z tej samej farby nie forsuj włosów ich całościowym koloryzowaniem.

  • Zawsze chroń włosy blond przed słońcem! Stosuj produkty ochronne na włosy oraz akcesoria chroniące je przed promieniowaniem UV.

  • Używaj olejków do włosów, które pomogą w ich odżywieniu i nawilżeniu.

  • Sięgaj po odżywki i maski głęboko nawilżające włosy, nie zapomnij również o ich systematycznym stosowaniu.

Czy można osiwieć nagle?

To pytanie zadaje sobie pewnie wiele z Was. Z punktu widzenia naukowego odpowiedź brzmi nie, ale z praktycznego punktu widzenia tak. Dlaczego? Siwienie silnie związane jest z komórkami, które znajdują się w cebulce każdego włosa - melanocytach. To one produkują melaninę czyli potocznie zwaną barwnikiem włosa. Kiedy spada aktywność melanocytów, melanina nie zostaje produkowana. Jedną z przyczyn szybkiego siwienie włosów uważane jest upośledzenie gruczołów nadnerczy. Znane są jednak przypadku kiedy po stresujących wydarzeniach w życiu widzimy u osoby znaczną siwiznę. Niestety nauka nie zna jeszcze wszystkich tajników ludzkiego życia

Włosy blond i siwe wymagają specjalnej pielęgnacji. Nie zapominajcie więc o kilku wspomnianych zasadach, które sprawią, że Wasze włosy będą nie tylko zdrowe, ale również piękne. Wszystkie kosmetyki pomocne w codziennym dbaniu o blond i siwe włosy znajdziecie w naszym sklepie.

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Włosy siwe (59)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: