Pędzle do makijażu

liczba produktów: 39
Pędzle do makijażu

Jakie pędzle do makijażu? czytaj

Nakładanie makijażu staje się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze, gdy mamy odpowiednie akcesoria. Najpopularniejszymi z nich są pędzle – dzięki nim możemy rozprowadzać kosmetyki na skórze. Mamy jednak wiele ich rodzajów – do aplikacji podkładu, pudru, różu czy cieni… Jak się nie pogubić? Poznaj zastosowanie każdego z nich i dowiedz się, jak dbać o pędzle!

Jakie są rodzaje pędzli do makijażu?

Pędzle mają różne kształty, grubości i każdy z nich służy do nakładania innego rodzaju kosmetyku. Które z nich są najczęściej stosowane?

  • Pędzel do nakładania podkładu – polecamy zwłaszcza te z włosia naturalnego. W niższej cenie znajdziemy jednak też pędzle wykonane z syntetycznego włosia. Te zaokrąglone świetnie nadają się do nakładania podkładów mocno kryjących, a skośne stworzone są do aplikacji podkładów płynnych i kremowych. Wyróżniamy również te płasko ścięte służące do blendowania granic między korektorem, a podkładem.

  • Pędzel do pudru – tego typu pędzel powinien być duży i szeroki. Dzięki temu możemy za jednym razem nałożyć większą ilość kosmetyku. Doskonale sprawdza się do wykańczania makijażu.

  • Pędzel do różu – powinien być ścięty lekko ukośnie, aby łatwiejsze było uwydatnienie kości policzkowych. Taka budowa pozwala mu na modelowanie owalu twarzy.

  • Pędzel do bronzera – ma formę wachlarzyka przez co podkreśla skronie i kości policzkowe. Służy również do nakładania rozświetlacza.

  • Pędzel do cieni – pędzle do cienie są węższe od tych do nakładania podkładu. Ten do cienia bazowego ma kształt kociego języczka i jest szerszy niż ten skośny, służący do cieniowania, blendowania czy rozcierania kresek.

  • Pędzel do ust – pomadkę również możemy nakładać pędzlem. Dzięki temu będzie lepiej wyglądać na ustach, przedłuży się też jej trwałość. Ma kształt trójkąta lub kociego języczka.


Pędzle pomogą nam w dokładnym rozprowadzeniu kosmetyków. Sprawią, że makijaż będzie bardziej naturalny, a dodatkowo na dłużej pozostanie nienaruszony.

Jak powinno się dbać o pędzle?

Pędzle przede wszystkim musimy utrzymywać w czystości. Wiele z nas zapomina o regularnym myciu pędzli i stają się one siedliskiem bakterii. Przez to możemy nabawić się podrażnień, wyprysków i innych niedoskonałości. Kiedy nie dbamy o nasze pędzle, szybko się zniszczą i nie będą tak dobrze rozprowadzać kosmetyków. Te, których używamy do aplikacji płynnych produktów np. podkładu czy różu w kremie, powinniśmy myć codziennie. Te stosowane do sypkich np. pudru czy bronzera należy czyścić minimum raz na dwa tygodnie. Istnieje wiele produktów, które świetnie sprawdzają się do mycia pędzli. Kiedy aktualnie nam takiego brakuje, możemy czyścić je ciepłą wodą z mydłem. Myjmy je ostrożnie, aby ich nie uszkodzić i pozostawmy do samodzielnego wyschnięcia. Ważny jest również sposób, w jaki przechowujemy pędzle. Trzymajmy je w suchym miejscu, zawsze włosiem do góry.

Pędzle sprawią, że nakładanie makijażu stanie się łatwiejsze! Będzie on lepiej wyglądał na twarzy, a nasz make-up stanie się trwalszy. W zależności od tego, jakich kosmetyków używasz, zaopatrz się w odpowiednie pędzle dla siebie – zobacz, co mamy w naszym sklepie!

 

Zwiń tekst

Filtruj

Cena

kasuj

Wybierz status

Filtr

kasuj

Pędzle i gąbki (39)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: