Kosmetyki do włosów matowych

liczba produktów: 718
Kosmetyki do włosów matowych

Jak pielęgnować włosy matowe? czytaj

Czy Twoje włosy są szorstkie, łamliwe, puszą się, a na dodatek są matowe? Na włosy ma wpływ wiele czynników, warto je znać i niwelować je w swoim codziennym życiu. Włosy matowe to włosy, którym brakuje składników odżywczych do prawidłowego wzrostu. Co powoduje, że włosy stają się matowe i jakie kosmetyki wybierać? O tym dowiecie w tym poradniku.

Co powoduje, że włosy stają się matowe?

Włosy matowe są często spowodowane nieodpowiednią pielęgnacją, ale również stosowaniem zbyt często środków chemicznych. Zabiegi takie jak trwała ondulacja, rozjaśnianie, gdy są wykonanie nieprawidłowo oraz przy użyciu nieprofesjonalnych kosmetyków mogą wpłynąć na to, iż włosy staną się matowe. Wpływ na włosy ma również stosowanie diety, która jest źle zbilansowana i uboga w składniki odżywcze. Dlaczego dieta? Organizm ludzki jest tak skonstruowany, że wszystkie najważniejsze składniki z pożywienia trafiają najpierw do najważniejszych organów, a na końcu do włosów i paznokci. Jeśli zatem zabraknie w diecie odpowiednio zbilansowanych składników mineralnych i witamin włosy odczują to najszybciej. Stres również wpływa niekorzystnie na kondycję naszych włosów - stają się one szorstkie, osłabione i matowe.

Jakie kosmetyki do włosów matowych?

Wiemy jakie czynniki powodują efekt matowych włosów. Potrzebują one zatem nawilżenia i odżywienia, ponieważ brak im składników potrzebnych do prawidłowego rozwoju. Wybierając produkty pielęgnacyjne kierujmy się tym, aby były bogate w składniki odżywcze i zapewniały włosom matowym wszystkiego czego potrzebują. Wszystkie produkty o działaniu wygładzającym również mają korzystny wpływ na włosy matowe, gdyż włosy proste wyglądają na zdrowsze. Zawarte w produktach wygładzających olejki doskonale wpływają na kondycję i wygląd matowych włosów. W przypadku produktów do stylizacji kierujmy się tym, aby produkty te posiadały działanie nabłyszczające. Dzięki temu włosy codziennie będą pełne blasku.

Włosy matowe nie muszą być Twoją zmorą. Wystarczą odpowiednio dobrane kosmetyki oraz prawidłowa pielęgnacja, aby codziennie wyglądały na zdrowe i lśniące. Przy użyciu produktów dostępnych w naszym sklepie w szybki sposób zapomnisz o matowych włosach.

Zwiń tekst

Filtruj

Filtr

kasuj

Włosy matowe (718)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: