Kuracje do włosów matowych

liczba produktów: 59
Kuracje do włosów matowych

Jaka kuracja do włosów matowych? czytaj

Matowe włosy to takie, które utraciły naturalny blask wskutek braku nawilżenia. Suche, pozbawione życia kosmyki i wypłowiały kolor nikomu nie dodają uroku. Dlatego warto zadbać o to, aby przywrócić im blask oraz odżywić nasze włosy.

Jakie kuracje przeznaczone są do włosów matowych?

W przypadku matowych włosów świetnie sprawdzi się laminowanie, które pozwoli wydobyć z nich naturalny blask. Poza tym kuracja ta doskonale odżywi włosy oraz odbuduje łuski. Jednak trzeba uważać, aby nie dopuścić do przeproteinowania, gdyż wtedy uzyskamy odwrotny efekt. Zabieg można wykonywać okazjonalnie i nie wolno go łączyć z produktami proteinowymi, za to nie można zapomnieć o nawilżaniu włosów.

Przy matowych włosach sprawdzi się również olejowanie. Oleje pozwolą uzupełnić ubytki we włosach, co sprawi, że staną się bardziej elastyczne, nie będą się rozdwajać oraz nabiorą zdrowego wyglądu i pięknego blasku. Mają też dobroczynny wpływ na skórę głowy: zapobiegają niszczeniu cebulek włosowych oraz przeciwdziałają powstawaniu łupieżu.

Kuracje do włosów matowych: Jak olejować włosy?

Jest kilka metod olejowania włosów. Kurację można wykonać na suchych włosach lub wilgotnych, wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Olejek można rozprowadzić na całych włosach, od połowy lub tylko na końcówki, a po jego nałożeniu warto założyć czepek i ręcznik, ponieważ ciepło wzmacnia działanie produktu. Produkt można pozostawić na dowolny czas, nawet na całą noc. Zabieg należy wykonywać minimum raz w tygodniu, w zależności od potrzeb włosów. Należy obserwować kosmyki, jak reagują na olej oraz jak wyglądają po zabiegu i do tego dostosować częstotliwość kuracji.

Kuracje do włosów matowych: jak dobrać olej?

Olej do włosów najlepiej dobrać na podstawie obserwacji tego, jak reagując na niego włosy. Wówczas wybrany olej stosujemy przez pewien czas i zwracamy uwagę na to, jak wyglądają nasze kosmyki. Jeżeli włosy się puszą, są za ciężkie albo szorstkie to znaczy, że musimy szukać innego olejku. Czasami dopiero po wielu miesiąc udaje nam się dobrać odpowiedni produkt, ale nie będzie on na zawsze. Jakość i zapotrzebowanie włosów się zmienia, więc za jakiś czas możemy być zmuszone poszukać innego oleju.

Wszystkie oleje jednak powinny spełniać kilka warunków. Ważne żeby były tłoczone na zimno, nierafinowane i nie poprawiane żadnymi chemicznymi dodatkami. Oczywiście można stosować gotowe kosmetyczne kompozycje, ale warto wiedzieć, jaki mają skład. W przypadku matowych najlepiej sprawdzi się olej kokosowy, migdały lub oliwa z oliwek.

W przypadku włosów matowych niezwykle ważne jest ich nawilżenie i odżywienie, co przywróci włosom naturalny blask. Dlatego warto decydować się na kuracje, które pomogą nam ten efekt osiągnąć. W naszym sklepie znajdziecie niezbędne produkty do wykonania takich zabiegów.Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Włosy matowe (59)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: