Kosmetyki do włosów kręconych

liczba produktów: 157
Kosmetyki do włosów kręconych

Czym charakteryzują się włosy kręcone? czytaj

Włosy kręcone nawet z pozoru nieułożone wyglądają zjawiskowo. Loczki oplatające twarz i niesfornie opadające na nią dodają uroku każdej kobiecie. Często jednak osoby posiadające włosy kręcone mają problem z ich ułożeniem oraz walczą z ich suchością. Co zatem zrobić, aby cieszyć się pięknymi lokami każdego dnia? Przeczytaj nasz poradnik, a dowiesz się jakie błędy być może popełniasz.

Dlaczego właściwie włosy się kręcą?

Na początku musimy pamiętać, że to jakie mamy włosy to cecha genetyczna. Nasze włosy są jakby zaprogramowane od samej cebulki, która jest zakończeniem mieszka włosowego. Pamiętajcie, że mieszek włosowy jest niczym rurka, z której wyrasta włos. Komórki rozmnażają się i stopniowo obumierają. Przez nowe są wypychane do góry i wydostają się w postaci włosa na zewnątrz. Jednak to jakie mamy włosy zależy jednak od jego cebulki. Wg niektórych badań cebulka osób, które posiadają włosy kręcone wyglądem przypomina kij golfowy. Ta cecha wpływa bowiem na ich dalszy rozwój i to w jaki sposób się układają. Jako, że rosną one w sposób niesymetryczny, pojawiają się naprężenia, które w konsekwencji doprowadzają do skrętu włosa.

Jakie są włosy kręcone?

Loki, fale, a po prostu włos kręcony należy bowiem do rodzaju włosów kruchych. Struktura włosów kręconych jest nierówna, często również łuski są otwarte co powoduje ich suchość i szorstkość. Loki posiadają również znaczne ubytki we wnętrzu włosa przez co są one z reguły przesuszone. Wymagają więc mocnego nawilżenia, aby zapobiegać tym samym ich puszeniu się. Tylko dobrze nawilżony włos nie daje tego efektu.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów kręconych?

Włosy kręcone ze względu na swoją strukturę potrzebują składników nawilżających, ponieważ narażone są bardzo na przesuszenie i puszenie. W codziennej pielęgnacji sięgaj więc po produkty silnie nawilżające - szampon, odżywka to podstawa pielęgnacji. Myjąc włosy szamponem należy pamiętać, aby głowa była skierowana w dół zwiększając ich objętość po wysuszeniu. Odżywkę do włosów kręconych należy zawsze spłukiwać letnią wodą co domknie łuski włosa, a dzięki temu włosy będą miłe i przyjemne w dotyku. Warto również nie zapominać o wspaniałym działaniu masek do włosów, które również powinny stać się częścią cotygodniowej pielęgnacji włosów kręconych. Włosy kręcone ze względu na zachowanie ich naturalnego skrętu przeczesujemy tylko po nałożeniu odżywki, gdy włosy są jeszcze wilgotne.

Jak układać włosy kręcone?

Luźne loki, delikatne fale, luźny koczek to fryzury idealne dla osób posiadające kręcone włosy. Często włosy kręcone ciężko ogarnąć co związane jest z ich ilością oraz tym, że każdy z loczków układa się po swojemu. Warto zatem sięgać po produkty do stylizacji przeznaczone specjalnie dla włosów kręconych. Zarówno kremy, pasty, pianki pomagają utrzymać w ryzach loki i pozwolić Ci cieszyć się wspaniałą fryzurą przez wiele godzin. Najlepiej jeśli nakładanie produkty na włosy będzie połączone z gnieceniem włosów.

 

Włosy kręcone - akcesoria

Osoby posiadające włosy kręcone w swojej kosmetyczce powinny mieć oprócz odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych przeznaczonych do włosów kręconych kilka niezbędnych akcesoriów. Jakich? Osoby posiadające loczki doskonale wiedzą jak ważne jest odpowiednie czesanie włosów. W tym celu powinniście stosować drewniany grzebień z szerokim rozstawem ząbków. Przeciwdziała łamaniu się oraz wyrywaniu włosów. Czym jest suszenie włosów kręconych pewnie nie muszę mówić? Stosowanie klasycznej suszarki powoduje puszenie się włosów, a na naturalne wyschnięcie włosów nie zawsze jest czas. Stosujcie więc suszarkę z dyfuzorem, która zapobiegnie nadmiernemu puszeniu się loków.

Wystarczy tak niewiele, aby włosy kręcony zachwycały wspaniałym skrętem. Odrobina czasu, chęci i odpowiednie kosmetyki sprawią, że loki będą wspaniale wyglądać. Sprawdź więc jakie kosmetyki oferujemy Twoim włosom i przekonaj się, że wystarczy tak niewiele, aby cieszyć się pięknymi kręconymi włosami.

 

Zwiń tekst

Filtruj

Filtr

kasuj

Włosy kręcone (157)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: