Większa objętość fryzury – wypróbuj termoloki!

Ciepłymi wałkami można wyczarować wiele modnych i kobiecych fryzur nie naruszając przy tym struktury włosów. To podstawowa zaleta termoloków, wyróżniająca je wśród innych urządzeń do stylizacji włosów.  Termoloki nie niszczą włosów, są praktyczne i szybko odświeżą każdą fryzurę. Profesjonalne termoloki, jak Babyliss, Remington, czy Revlon mają zwykle w swym zestawie wałki o różnych grubościach. Pozwala to na kreowanie różnego rodzaju fryzur, co jest niewątpliwym atutem tego wynalazku. Dziś o tym, jak nadać włosom prostym więcej objętości przy użyciu dużych wałków i szybko reanimować naszą fryzurę.

termoloki

fot. © photl.com

Odbij od nasady

termolokiWłosy proste i długie, by wyglądały ładnie powinny być odbite u nasady, zaś lekkie na końcach. Taka fryzurę można osiągnąć susząc włosy i nawijając je na okrągłą szczotkę. Niestety, ten sposób stylizacji jest dość pracochłonny, a taki sam efekt objętości w znacznie krótszym czasie otrzymamy używając termoloków. Koniecznie wybieraj te o grubej średnicy. Mała średnica wałków nie da zamierzonego efektu i nadaje się raczej do włosów krótkich. Włosy do przygotowania tej fryzury powinny być prawie suche. Rozdziel je na grube pasma i zawiń na termoloki tylko przy skórze głowy, resztę włosów zostawiając wolno. Termoloki powinny być założone dokładnie i muszą ściśle przylegać. Jeśli włosy mają tendencję do opadania –  spryskaj je lakierem do włosów w miejscu skrętu, tuż po założeniu wałków. Gdy termoloki wystygną, (zwykle po około 15 minutach) zdejm je i roztrzep włosy. Możesz je delikatnie przeczesać palcami albo grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach, omijając górną warstwę fryzury.

termolokitermoloki

Polecamy lakier do włosów Alterna SeaSilk Caviar Extra Hold Hair Spray i nawilżający spray do włosów Caviar Rapid Repair.

Reanimuj na szybko

termolokiInna wersja fryzury polega na nawinięciu na termoloki włosów na całej ich długości. Włosy  także powinny być już suche, pokryte środkiem do stylizacji, takim jak pianka nadająca objętość, czy żel do włosów. W celu szybkiego odświeżenia fryzury i nadania włosom prostym upragnionej formy, wybieramy termoloki grube, nie cienkie, czy średnie, które mogą skręcić włosy. Wałki pozostawiamy na włosach podzielonych na grube pasma trzy, cztery minuty. Im dłużej trzymasz termoloki na włosach, tym większy osiągniesz ich skręt. Krótkie trzymanie wałków na głowie doda fryzurze i włosom prostym jedynie objętości i sprawi, że będzie wyglądała na pełniejszą.

termolokitermoloki

Polecamy organiczny żel do stylizacji włosów z proteinami jedwabiu i aloesem John Masters Organics Słodka pomarańcza i jedwab oraz piankę do włosów pozbawionych objętości Goldwell StyleSign.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *