Popularne triki fryzjerskie

Każda z nas przeżyła choć raz gorszy dzień swoich włosów. Przetłuszczanie włosów, mało witalna grzywka lub cienkie, opadające włosy to problemy fryzur dnia powszedniego. Polecamy popularne triki fryzjerskie, które pomogą Wam się uporać z tymi problemami.

triki fryzjerskie

fot. ®iStockphoto.com

Mycie włosów wieczorem

triki fryzjerskieMyć włosy rano, czy wieczorem?  Przed podobnym dylematem staje wiele z nas, jednak względy  praktyczne często wygrywają. Możliwość pospania godzinę lub półtorej dłużej to argument nie do zbicia. Nie muszę przypominać, że położenie się spać z mokrymi włosami, to niezbyt dobry pomysł. Sprzyja to łamaniu, rozdwajaniu i kruszeniu się końcówek włosów, nie wspominając o odkształconych pasmach. By zapobiec porannemu przetłuszczaniu włosów warto zaraz po umyciu i wyschnięciu włosów, zaaplikować u nasady suchy szampon. Przedłuży to świeżość fryzury, doda objętości i ograniczy przetłuszczanie. Jeśli chcesz oddalić perspektywę efektu „drugiego dnia”, czyli nieestetycznej i mało atrakcyjnej fryzury, wystarczy rano ją lekko ożywić. W tym celu spryskaj włosy tonikiem lub odżywką do włosów i wymodeluj za pomocą suszarki i dużej szczotki. Jeśli nie używasz ciepła, wystarczą duże wałki, założone u nasady. W przypadku włosów kręconych lub falowanych wystarczy użycie żelu, pianki lub środka podkreślającego skręt loków.

triki fryzjerskietriki fryzjerskie

Do porannej reanimacji włosów polecamy: bezbarwny szampon suchy Alterna Bamboo Style Cleanse Extend Translucent Dry Shampoo oraz zel stylizujący John Masters Organics Słodka pomarańcza i jedwab.

Niesforna grzywka

triki fryzjerskieGrzywka, szczególnie jeśli jest krótka, obcięta na prosto lub wycieniowana, powinna zawsze wyglądać nienagannie. Ta część fryzury rzuca się w oczy od razu, dlatego od jej wyglądu zależy często odbiór całej naszej fryzury. Jeśli nie myjesz włosów codziennie, a nie chcesz mieć przysłowiowego „przyklapu” lub ulizanej, czy elektryzującej się grzywki, polecamy sprawdzone triki fryzjerskie. Pierwszy sposób  polega na umyciu samej grzywki przy pomocy delikatnego szamponu codziennego. Zwiąż pozostałe włosy w kucyk lub koczek i umyj delikatnie przednią część fryzury. Drugi sposób to zmoczenie grzywki samą wodą i stylizowanie według uznania. Sposób trzeci polega na zwilżeniu grzywki środkiem stylizującym lub odżywką w spreju i wysuszenie na okrągłej szczotce.

triki fryzjerskie

Do odświeżenia grzywki polecamy: szampon do każdego rodzaju włosów L’Oreal Mythic Oil i spray wzmacniający włosy Goldwell Dualsenses Ultra Volume.

Push up na głowie

triki fryzjerskieW przypadku cienkich włosów zwykle chodzi o pogrubienie oraz odbicie fryzury od nasady. Niestety wiele pianek do włosów wysusza włosy (zawartość alkoholu) i rozchyla ich łuskę maksymalnie, by dodać fryzurze wymarzonej objętości. Nie każde włosy to lubią. Włosy wysokoporowate i mało witalne mogą stać się jeszcze bardziej suche, elektryzujące się i łamliwe, jeśli nie dostarczymy im porcji  ochronnych emolientów oraz nawilżających włosy humektanów, czy protein. Trik fryzjerski, podpatrzony u stylistów Kérastase polega na połączeniu pianki i olejku do włosów, by zapewnić włosom optymalną puszystość i nawilżenie. W tym celu wyciskamy na rękę porcję pianki do włosów, dodając do niej dozę olejku ochronnego. Taki mix daje efekt odbitej on nasady, ale też lśniącej i niezwykle witalnej fryzury. Minimalizujemy tym samym efekt „szopy na głowie” i możemy swobodnie przesuwać palce między włosami. Zwykle to niemożliwe, bo pianki na objętość rozchylają łuski do tego stopnia, że włosy stają się szorstkie, suche i mało przyjemne w dotyku.

triki fryzjerskietriki fryzjerskie

By osiągnąć efekt push up na głowie polecamy: piankę dodającą włosom objętości Kérastase Mousse Bouffante, olejek pielęgnacyjny Kérastase Elixir Ultime Oleo Complexe oraz piankę pogrubiającą włosy Alterna Bamboo Volume Weightless Whipped Mousse.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *