Alterna Bamboo Style Boho Waves lekka mgiełka do włosów

Mgiełka do włosów Alterna Bamboo Style Boho Waves nadaje objętość prostym włosom i utrwala loki. Kosmetyk bazuje na składnikach naturalnych, dzięki czemu mogą jej używać także osoby cierpiące na alergie.

mgiełka do włosów

fot. © Pajmon.com Piotr Bielecki

Zgodnie z naszą formułą mgiełka do włosów Alterna została oceniona w 7 kluczowych kategoriach:

 1. Opakowanie
 2. Zapach i konsystencja
 3. Wydajność
 4. Działanie
 5. Zalety
 6. Wady
 7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5

mgiełka do włosówKlara jest prawnikiem i osobą mocno zapracowaną. Nie śledzi nowości kosmetycznych, bo nie ma na to czasu. Kosmetyki do włosów kupuje z doskoku, czyli najczęściej w markecie albo gdy bywa u fryzjera.

Włosy do ramion – falowane i osłabione, na końcach przesuszone. Koloryzowane tylko w salonach fryzjerskich. Środki do stylizacji włosów, by podkreślić ich skręt i ujarzmić puszenie, stosowane zawsze na końcu. Włosy Klary potrzebują kuracji regenerująco-nawilżającej i wzmacniającej. Klara najbardziej lubi kosmetyki silnie nawilżające, dedykowane włosom falowanym oraz lokom. O swoich włosach mówi tak:

 • Długość: półdługie, do ramion (ostatnio obcięte krócej).
 • Farbowane: tak.
 • Rodzaj włosów: cienkie i siwiejące, częściowo proste, częściowo zwijające się, falujące, trudne do ułożenia.
 • Problemy z włosami: włosy przetłuszczają się przy skórze głowy, za to na końcach są przesuszone, okresowo wypadają, z tendencją do puszenia się.

mgiełka do włosówKlara testowała dla Was spray do włosów Alterna Bamboo Boho Waves  i w tej recenzji przedstawi Wam swoją opinię na temat testowanego kosmetyku. Głównym zadaniem mgiełki jest nadanie włosom tekstury, objętości oraz efektu plażowych fal. Kosmetyk bazuje na certyfikowanych składnikach roślinnych i nie był testowany na zwierzętach. Spray Bamboo Boho Waves oraz pozostałe kosmetyki z serii Alterna Bamboo możecie kupić w sklepie Estyl.pl

1. Opakowanie. Opakowanie to plastikowa, walcowata tuba, imitująca szkło. Spray ma  praktyczny dozownik, który wydobywa bardzo lekką mgiełkę. Nie ma tam dużych kropli, co bardzo lubię w kosmetykach z taką formułą.

2. Zapach i konsystencja. Spray do włosów Alterna Bamboo pachnie rześko i bardzo przyjemnie. Mi przywodzi na myśli aromat świeżych ogórków, zielonej herbaty i cytrusów. Spray ma lekką i wodnistą konsystencję, o trochę lepkiej formule.

3. Wydajność. Wydajność Bamboo Style Boho Waves nie jest powalająca. Kosmetyk starczył mi na ponad  miesiąc użytkowania (co drugi dzień). Szkoda, że nie występuje w większej pojemności niż 125 ml.

mgiełka do włosówmgiełka do włosówmgiełka do włosów

4. Działanie. Testując spray do włosów Alterna Bamboo Style byłam nastawiona bardziej na potargane, hippisowskie w wymowie i mało zdefiniowane fale, niż delikatny i estetyczny efekt utrwalenia. Spray ma lekko lepką strukturę, co trochę mnie zmyliło. Biorąc pod uwagę fakt, że testowałam już krem do loków Alterna z serii Bamboo Style, który mnie zauroczył, tutaj też starałam się odrzucić wszelkie negatywne myśli. I słusznie. Mgiełka do włosów Alterna Bamboo Boho Waves nie rozczarowała mnie, mimo że daje trochę odmienny efekt niż krem. Co różni krem do loków Alterna Bamboo od  siostrzanego kosmetyku w formie spraya? Według mnie krem bardziej definiuje loki i nie muszę używać nic ponadto do podkreślenia kształtu fryzury. Mgiełka do włosów Bamboo Boho Waves działa mniej spektakularnie. Stosuję ją zawsze na końcu stylizacji, jako ostatni jej etap.

Mgiełka do włosów podkreśla naturalny stan naszych włosów. W przypadku loków, czy fal, bardziej je definiuje i lekko utrwala. W przypadku włosów prostych – daje efekt objętości, tekstury i połysku. Włosy były zdecydowanie bardziej świetliste, co w przypadku fryzury blond dość ważne.

Spray nie skleja włosów, nie matowi ich, jak czynią to typowe mgiełki plażowe z solą morską. Podkreślam, że nie jest to kosmetyk, który z zupełnie prostych włosów zrobi plażowe fale.

Kosmetyk ma dużo ekstraktów naturalnych, dzięki czemu moje włosy odżyły od czysto chemicznych utrwalaczy, czy lakierów. Zauważyłam lepsze ich nawilżenie i elastyczność.

mgiełka do włosówKosmetyk ma wodnistą, lekką formułęmgiełka do włosów

5. Zalety.  Spray Alterna Boho Waves gwarantuje dyskretny efekt plażowych fal, połysk włosów, większą objętość i trwałość fryzury.

6. Wady. Mała pojemność kosmetyku, bardzo delikatny efekt, co dla jednych może być zaletą, dla innych wadą produktu.

7. Ocena ogólna. Oceniam na 4,5, bo działa inaczej, niż mój idealny krem do loków z serii Bamboo Style.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *