Kuracja włosów na noc Alterna Caviar Overnight Rescue Hair

Chciałabyś, aby rano Twoje włosy dobrze się układały, były gładkie, miękkie i gotowe na wszelkie zabiegi stylizacyjne? Kuracja włosów na noc może być na to dobrym sposobem. Prezentujemy opinię naszej testerki na temat kosmetyku Alterna Caviar Overnight Rescue Hair.

kuracja włosów na noc

fot. © Pajmon.com Krzysztof Rumowski

Zgodnie z naszą formułą kuracja do włosów na noc Alterna została oceniona w 7 kluczowych kategoriach:

 1. Opakowanie
 2. Zapach i konsystencja
 3. Wydajność
 4. Działanie
 5. Zalety
 6. Wady
 7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5

kuracja włosów na nocKlara jest prawnikiem i osobą mocno zapracowaną. Nie śledzi nowości kosmetycznych, bo nie ma na to czasu. Kosmetyki do włosów kupuje z doskoku, czyli najczęściej w markecie albo gdy bywa u fryzjera.

Włosy do ramion – falowane i osłabione, na końcach przesuszone. Koloryzowane tylko w salonach fryzjerskich. Środki do stylizacji włosów, by podkreślić ich skręt i ujarzmić puszenie, stosowane zawsze na końcu. Włosy Klary potrzebują kuracji regenerująco-nawilżającej i wzmacniającej. Klara najbardziej lubi kosmetyki silnie nawilżające, dedykowane włosom falowanym oraz lokom. O swoich włosach mówi tak:

 • Długość: półdługie, do ramion (ostatnio obcięte krócej).
 • Farbowane: tak.
 • Rodzaj włosów: cienkie i siwiejące, częściowo proste, częściowo zwijające się, falujące, trudne do ułożenia.
 • Problemy z włosami: włosy przetłuszczają się przy skórze głowy, za to na końcach są przesuszone, okresowo wypadają, z tendencją do puszenia się.

kuracja włosów na nocKlara testowała dla Was kosmetyki marki Alterna. W skład zestawu wchodzą:

W tej recenzji Klara przedstawi Wam swoją opinię na temat kuracji do włosów Alterna Caviar Overnight Rescue , do kupienia w sklepie Estyl.pl.

1. Opakowanie. Buteleka z kuracją Alterna Caviar Overnight Hair Rescue już na pierwszy rzut oka sugeruje luksusową markę i takąż zawartość. Opakowanie jest dość ciężkie, ma kształt smukłego walca w kolorze zbielonego fioletu, ze srebrzystymi, perfekcyjnymi nadrukami, wykonane z matowego, szorstkiego tworzywa. Tworzywo to wyglądem idealnie przypomina szkło, ale szkłem nie jest – od szkła jest wyraźnie cieplejsze w dotyku. Podstawa, dozownik i zamknięcie flakonu wykonane są z tworzywa o srebrnej, lustrzanej powierzchni. Zamknięcie, jego siła, stawiany opór, gładkość i odgłos towarzyszący otwieraniu, są absolutnie perfekcyjne. Mamy tu do czynienia z opakowaniem doskonale zaprojektowanym. W użytkowaniu jest ono poręczne i nie sprawia najmniejszych problemów.

2. Zapach i konsystencja. Zapach kuracji do włosów Alterna Overnight Hair Rescue jest dość intensywny, ale nie natarczywy, słodkawo-kwiatowy, z lekko wyczuwalną nutą świerkowego igliwia. Konsystencja jest dość rzadka, lekka, miękka i aksamitna. Odżywka bardzo łatwo rozprowadza się po włosach.

3. Wydajność. Opakowanie z odżywką ma pojemność 100 ml. Nie używałam jej codziennie, jedynie  od czasu do czasu (na co dzień korzystałam ze standardowej odżywki do spłukiwania). Po trzech miesiącach pozostało mi nieco ponad pół opakowania. Biorąc pod uwagę fakt, że odżywka została opracowana do celów specjalnych, czyli regeneracji włosów podczas snu, wydajność jej należy uznać za wysoce zadowalającą.

kuracja włosów na noc4. Działanie. Kuracja włosów na noc przydawała mi się zawsze wieczorem, gdy wiedziałam, że rano będę myła głowę lub tylko spłukiwała kurację (co zajmuje jeszcze mniej czasu). Próbowałam stosować ją w różnoraki sposób: bez spłukiwania i ze spłukiwaniem. Moje loki zdecydowanie polubiły drugą wersję użytkowania. Na loki takie, jak moje, czyli do ramion wystarczała naprawdę niewielka ilość kremu. Dwie porcje w zupełności załatwiały sprawę. Szczególnie koncentrowałam się na zniszczonych pasmach fryzury, czyli tych, które okalają moją twarz (dość często upinam włosy, a to niszczy je i łamie).

Po zastosowaniu kuracji Alterna Caviar Overnight Rescue i ułożeniu fryzury, włosy są zauważalnie gładsze, bardziej lśniące i wyraźnie grubsze. Loki są przyjemne w dotyku, nie puszą się i nie elektryzują. Zauważyłam też zdecydowaną poprawę w ich strukturze – włosy przestały się łamać, rozdwajać i nadmiernie wypadać. Kuracja włosów na noc Caviar Overnight bardzo dobrze nawilżyła suche pasma moich loków, nabrały one elastyczności i skrętu.

5. Zalety. Po użyciu odżywki Alterna moje loki wydają się być zdecydowanie zdrowsze, bardziej mięsiste i witalne. Loki nie są tak suche, jak przed zastosowaniem kuracji.

6. Wady. Odżywka nakładana na noc, wymagała spłukiwania rano. Na moich cienkich włosach pozostawienie jej na następny dzień, skutkowało nieprzyjemnym uczuciem przetłuszczonych i ciężkich włosów.

7. Ocena ogólna. Kurację do włosów na noc oceniam na mocną 5.

kuracja włosów na nocDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *