Marzy Ci się długa grzywka? Sprawdź, komu pasuje grzywka, a kto powinien jej unikać?

Grzywka co jakiś czas wraca i staje się hitem mody. To dobre rozwiązanie, jeśli Twoje rysy twarzy i typ włosów sprawiają, że dobrze prezentujesz się z takim wizerunku. Jednak nie każdy rodzaj włosów tworzy idealny duet z grzywkami. Ładna grzywka to taka, która układa się tak, jak sobie tego życzymy, a nie tak jak nam wyjdzie. Jeśli potrafisz zapanować nad fryzurą to rozwiązanie idealne, jeśli masz włosy problematyczne przemyśl dobrze tą decyzję. Dziś o tym, komu pasuje grzywka, a kto powinien jej unikać.

A w naszym sklepie...

Komu pasuje grzywka

Zdjęcie: allani.pl

Na co zwracać uwagę zanim zdecydujemy się na grzywkę?

Zacznijmy od określenia naszego kształtu twarzy. Przyjrzyjmy się i zastanówmy czy jest bardziej owalna, okrągła czy kwadratowa. Dzięki temu łatwiej dobierzemy rodzaj grzywki. Rolę gra również jakość i rodzaj włosów, to czy są grube, cienkie, czy mamy problem z zakolami lub zawijającymi się kosmykami również ma znaczenie. Przy niesfornych włosach stylizacja grzywki może nam sprawiać problemy. Grzywka może nam pomóc zatuszować mankamenty urody, ale gdy jest nieodpowiednio dobrana, może też je podkreślić.

Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy?

Pamiętajmy o tym, że długa grzywka grzywce nierówna. Mamy do wyboru grzywkę prostą, skośną, zaczesaną na bok. Dzięki temu możemy dobrać ją do kształtu twarzy. Przyjrzyj się i zobacz, co będzie Ci pasować!

  • Twarz owalna – tutaj mamy duże pole do popisu, ponieważ do takiego kształtu twarzy pasuje niemal każda fryzura. Z tego względu możemy zdecydować się na każdy rodzaj grzywki np. skośną grzywkę czy obciętą na prosto.
  • Twarz okrągła – przy takim kształcie twarzy z pewnością nie będzie nam pasowała ciężka, prosta grzywka. W takim wypadku postawmy na grzywkę zaczesaną na bok.
  • Twarz podłużna – taka twarz często charakteryzuje się wysokim czołem i długą brodą. Grzywka powinna poszerzyć naszą buzię i sprawić, że czoło będzie wydawało się mniejsze. Tutaj z pewnością sprawdzi się fryzura z prostą, ale nie ciężką, dość długą grzywką.
  • Twarz trójkątna – twarz o tym kształcie dobrze wygląda w grzywce zaczesanej na bok, ale również w krótkiej asymetrycznej i prostej. Pamiętaj, że taki kształt nie lubi gładkich uczesań.
  • Twarz kwadratowa – fryzury wycieniowane są idealne dla tego kształtu twarzy. Wybierajmy roztrzepane, zwichrzone grzywki lub te skośne, asymetryczne. Długa grzywka? Tak, ale zaczesywana na bok.

Grzywka asymetryczna Grzywka na bok Prosta grzywka

 

Zdjęcia: wpina.pl , pinterest.com , elleuk.com

Grzywka a rodzaj włosów

Włosy kręcone

Włosy kręcone z grzywką – ten duet sprawdzi się tylko wówczas, gdy włosy będą idealnie wystylizowane i ułożone.  Prostownica, szczotka i suszarka to podstawa układania grzywki u kręconowłosych. Do tego kosmetyki stylizujące, jak lakier, pianka, czy krem do włosów oraz produkty wygładzające, jak sera i olejki pielęgnacyjne. Jak widać grzywka w przypadku włosów kręconych jest osiągalna, jednak wymaga czasu i kilku produktów do jej układania. Weź pod uwagę specyfikę swojej pracy i fakt, że grzywka pod koniec dnia traci swoją formę. Wilgoć, wiatr, czy deszcz – to czynniki, które sprzyjają ponownemu skręceniu się włosów. Jeśli masz mocno kręcone włosy, brak Ci czasu na codzienną stylizację, a Twoja praca sprzyja aktywności – przemyśl dogłębnie swoją decyzję.

Do prostowania grzywki polecamy: prostownicę ghd gold® Nocturne Collection, lakier do włosów Loreal Infinium Extra Strong 4 – bardzo mocno utrwalający oraz poniższe produkty:

Cienkie, rzadkie włosy

Właścicielki włosów cienkich, delikatnych lub przerzedzonych powinny z reguły unikać grzywek. Szczególnie w przypadku nabrania ochoty na grzywkę  prostą, zbieraną z przodu. Cienkie włosy z grzywką mogą być kłopotliwe. Żeby uzyskać taki rodzaj uczesania, fryzjer zwykle wydziela dużą ilość włosów z przedniej części, czasem od połowy głowy. Daje to efekt jeszcze większego przerzedzenia i wizualnej mierności całej fryzury. Ten rodzaj grzywki wymaga włosów normalnych lub gęstych, nigdy rzadkich i cienkich. Panie z delikatnymi, przerzedzonymi włosami mogą pozwolić sobie na grzywkę prostą lub skośną, ciętą z linią przedziałka, leciutko postopniowaną na końcach. Ważne, by fryzura nie była jednej długości, co w przypadku włosów cienkich potęguje efekt przerzedzenia. Pamiętaj, by w przypadku włosów cienkich unikać degażówek, które niszczą wody delikatne, przerzedzając je nadmiernie.

Do włosów cienkich polecamy:

52,89
46,99
44,99
32,99
64,99

Włosy przetłuszczające się

Włosy tłuste i przetłuszczające się to kolejny rodzaj fryzury, która nie komponuje się dobrze z grzywką. Grzywka to najlepiej wyeksponowany element naszej fryzury, dlatego musi wyglądać nienagannie – sypko, świeżo i schludnie.  Jeśli codzienne mycie włosów eliminuje problem nieświeżości, spokojnie możesz wybrać grzywkę. W przypadku, gdy włosy wyglądają na brudne już po kilku godzinach od umycia głowy, zdecydowanie odradzamy noszenie grzywek. Problem przetłuszczania włosów, często idzie w parze z nadmiernym wydzielaniem sebum na twarzy. Jeśli nieświeża grzywka ma ciągły kontakt z intensywnie przetłuszczającą się skórą czoła, przenosimy na niej nie tylko łój, ale i bakterie powodujące trądzik. W przypadku włosów przetłuszczających się jeśli już stawiasz na grzywkę to długa grzywka powinna być w porządku, a dodatkowo możesz ją podpiąć spinką lub zaczesać na bok.

Do włosów przetłuszczających się polecamy:

125,99
92,99

Zakola i wicherki na włosach

Problem dużych zakoli to nie tylko domena mężczyzn. Często problem dotyka też panie. W wielu przypadkach to kwestia genetyczna, w innych problemy hormonalne. Jeśli masz duże obydwa zakola, lepiej zrezygnuj z grzywki. Szczególnie kuriozalnie wygląda to w przypadku grzywek ciętych na prosto, które podkreślają te nieestetyczne łyse miejsca. Jeśli masz większe zakola z jednej strony czoła (co dość powszechne), wybierz grzywkę asymetryczną, ciętą od przedziałka z jednej strony i zakrywającą duże zakole z drugiej. Gdy nasza grzywka ma tzw. wicherki, czyli odstające i nieregularnie rosnące włosy, które żyją swoim życiem, tworząc puste miejsca na linii włosów, musimy zrezygnować  z grzywek prostych. Najlepiej spisze się tutaj wersja grzywki idąc zgodnie z linią wicherka. Zaczesujemy włosy zgodnie z naturalnym sposobem ich układania się. Inna wersja to zmienianie miejsca przedziałka, co w praktyce nie zawsze się sprawdza lub przycinanie wicherka. Wicherek możemy stylizować na szczotce lub ujarzmić go prostownicą z dodatkiem odpowiednich kosmetyków stylizacyjnych.

Do włosów z wicherkami polecamy: termiczną szczotkę do modelowania włosów Olivia Garden Nano Thermic NT44, piankę dodającą włosom objętości i nawilżenia Davines pianka dodająca objętości oraz pozostałe produkty:

55,99

Włosy kręcone - grzywka

 

Zdjęcie: pinterest.com

Grzywki powinniśmy unikać w przypadku gdy nasze włosy są cienkie, przetłuszczające się lub mamy problem z zakolami. Przy włosach kręconych musimy zdawać sobie sprawę z tego, że będziemy musiały poświęcić więcej czasu na jej stylizację. Czego jednak nie robi się dla pięknego wyglądu?

 



3 odpowiedzi na “Marzy Ci się długa grzywka? Sprawdź, komu pasuje grzywka, a kto powinien jej unikać?”

  1. kręcona pisze:

    co za bzdura przy opisie kręconych włosów. Tak jakby jedyną możliwością na uzyskanie fajnej fruzury było jej przylizywanie, przygładzanie i prostowanie.
    A dlaczego nie można najzwyczajniej nosić kręcowej grzywki, jeśli wysztkie włosy są kręcone? Ja uważam, że kręcone grzywki są super. A te usilnie prostowane, gdy cała reszta włosów jest kręcowa wyglądają zwyczajnie dziwnie i nienaturalnie.

  2. Amelcia pisze:

    Dziękuję bardzo wpis mi bardzo pomugł ale mam pytanie czy do włosów brunatnych gęstych i prostych do ramion i do ani podłużnej twarzy ani okrągłej twarzy będzie pasować grzywha długa i równa?

  3. Ela M. pisze:

    Fajny artykuł! Długo takiego szukałam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *