włosy przetłuszczające się

Grzywka co jakiś czas wraca i staje się hitem mody. To dobre rozwiązanie, jeśli Twoje rysy twarzy i typ włosów sprawiają, że dobrze prezentujesz się z takim wizerunku. Jednak nie każdy rodzaj włosów tworzy idealny duet z grzywkami. Ładna grzywka to taka, która układa się tak, jak sobie tego życzymy, a nie tak jak nam wyjdzie. Jeśli potrafisz zapanować nad fryzurą to rozwiązanie idealne, jeśli masz włosy problematyczne przemyśl dobrze tą decyzję. Dziś o tym, komu pasuje grzywka, a kto powinien jej unikać.

Czytaj więcej
włosy przetłuszczające się

Pokaż mi swoje włosy, a powiem Ci na co chorujesz – taką zasadę głoszą lekarze medycyny naturalnej. Jest w tym dużo prawdy, szczególnie w wypadku włosów tłustych. Główną przyczyną ich nieestetycznego wyglądu jest zwykle zaburzona praca układu hormonalnego i nadmierna produkcja sebum. Jak odróżnić włosy przetłuszczające się od włosów mieszanych dowiecie się już za chwilę!

Czytaj więcej

Zmagając się z określonymi problemami swoich włosów, często szukamy odpowiedzi na nurtujące nas kwestie w internecie, podpytując koleżanki lub czytając specjalistyczną prasę kobiecą. Tymczasem rynek odżywek do włosów jest tak bogaty, że bardzo trudno wybrać odpowiedni preparat kosmetyczny, bez posiadania choć małej wiedzy na ten temat. Odżywka, maska, sposoby domowe, czy silna regeneracja u fryzjera? Dziś opowiemy Wam o tym, w jakich sytuacjach warto wdrożyć do pielęgnacji włosów odżywki bez spłukiwania.

Czytaj więcej
mycie włosów

Mycie włosów i ich odżywianie przy pomocy odpowiednio dobranych kosmetyków to podstawa regularnego dbania o zdrowie czupryny. Pierwszy etap pielęgnacji to dobranie szamponu do rodzaju skóry głowy i włosów. Jak pogodzić te dwie rzeczy, dopieszczając zarówno kapryśny skalp, jak i trudną w utrzymaniu fryzurę? Dziś pod lupą wszelkie zabiegi pielęgnacyjne dotyczące mycia różnego rodzaju włosów. Sprawdź, co służy ich zdrowiu i urodzie, a co sprawia, że wyglądają bez życia.

Czytaj więcej