Czy warto stosować odżywki bez spłukiwania?

Zmagając się z określonymi problemami swoich włosów, często szukamy odpowiedzi na nurtujące nas kwestie w internecie, podpytując koleżanki lub czytając specjalistyczną prasę kobiecą. Tymczasem rynek odżywek do włosów jest tak bogaty, że bardzo trudno wybrać odpowiedni preparat kosmetyczny, bez posiadania choć małej wiedzy na ten temat. Odżywka, maska, sposoby domowe, czy silna regeneracja u fryzjera? Dziś opowiemy Wam o tym, w jakich sytuacjach warto wdrożyć do pielęgnacji włosów odżywki bez spłukiwania.

odżywki bez spłukiwania

Puszenie włosów

Zjawisko nadmiernego puszenia włosów bardzo często dotyka Panie z włosami kręconymi, falowanymi lub zniszczonymi. Problem nasila się w okresie grzewczym lub podczas zmiany wilgotności powietrza, gdy różnica temperatur potęguje efekt „puchu” na głowie. Ten rodzaj włosów ma zwykle wysoko porowatą strukturę, co w praktyce oznacza większą tendencję do plątania się (szczególnie w przypadku włosów długich), „sianowacenia”, odstawania włosów i niekontrolowanego puszenia. Odżywki bez spłukiwania do włosów puszących się powinny działać na dwóch torach:  nawilżać i uszczelniać łuski włosów niczym plaster i dociążać luki ich porowatej budowy. Tylko włosy odpowiednio nawilżone i dociążone przestają wyglądać jak przysłowiowy puch, bo ich łuski są bardziej gładkie, a struktura porowatych włosów, wypełniona. Dzięki temu puszące się loki i włosy falowane są lepiej zdefiniowane, elastyczne i płynne, zaś włosy zniszczone nabierają wigoru i blasku. Szukaj w składzie odżywek olejków, protein, czy masła shea.

Polecamy odżywkę wygładzającą John Masters Organics Cytrus i Gorzka Pomarańcza, której używamy też bez spłukiwania, odżywkę bez spłukiwania z olejem makadamia w składzie Macadamia Nourishing Leae-In Cream oraz odżywkę przeciw plątaniu i puszeniu loków Redken Fresh Curls Refiner Leave-In Anti-Frizz.

Włosy cienkie i przetłuszczające się

Tak, dobrze przeczytałaś – włosy cienkie i przetłuszczające się u nasady, uwielbiają odżywki bez spłukiwania! Cienkie włosy po umyciu i spłukaniu codziennej odżywki, zwykle nadal wyglądają bez życia, opadając smętnie na twarz właścicielki. By dodać  delikatnym włosom objętości i masy często wybieramy pianki stylizujące, rezygnując z jakiejkolwiek odżywki. To duży błąd. Zwykłe pianki do stylizacji stosowane na dłuższą metę potrafią wysuszyć włosy, szczególnie, gdy w składzie widnienie alkohol. Pobudzają też gruczoły łojowe skóry głowy do nadmiernej pracy. Dobrze stosować je na zmianę z kosmetykami o właściwościach odżywczych, ochronnych i nie obciążających włosów cienkich lub wybierać odżywki w formie pianek. W przypadku włosów delikatnych najlepiej spiszą się odżywki bez spłukiwania w formie spraya, lekkiego kremu, żelu, fluidu lub pianki odżywczej. Stosując wybrany preparat omijaj koniecznie skórę głowy, koncentrując się na nasadzie i długości fryzury. Jeśli nie przesadzisz z ilością użytego środka, Twoje włosy będą dłużej świeże i pełne. Szukaj w odżywce bez spłukiwania m.in. ekstraktu z bambusa, oleju rycynowego (użyty w umiarze dodaje objętości), kolagenu, keratyny, minerałów, witamin z grupy B i ekstraktów ziołowych.

odżywki bez spłukiwania

Polecamy odżywkę w piance dodającą objętości włosom cienkim Wella SP Volumize Leave-In, odżywkę bezzapachową w żelu John Masters Shine On oraz odżywkę w sprayu Goldwell Dualsenses Ultra Volume.

Pamiętaj, że stosowanie odżywki bez spłukiwania nie zwalnia Cię z zabiegu regeneracji włosów za pomocą masek, silnych odżywek i olejów pielęgnacyjnych stosowanych przed myciem głowy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *