Kosmetyki podkreślające skręt loków

liczba produktów: 116
Kosmetyki podkreślające skręt loków

Jak podkreślić skręt loków? czytaj

Kręcone włosy to marzenie wielu kobiet, ale bywają one bardzo problematyczne. Doskonale o tym wiedzą ich właścicielki, które często zamieniłyby je na proste. Jednak zamiast męczyć je prostowaniem, lepiej zadbać o odpowiednią pielęgnację, która podkreśla ich skręt oraz odpowiednio nawilży. Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego szamponu.

Pielęgnacja włosów kręconych

Kręcone włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ zazwyczaj są one suche, a nieodpowiednio pielęgnowane mogą ulegać jeszcze większemu przesuszeniu. Z drugiej strony włosy te mają tendencje do przetłuszczania się i puszenia, ponieważ łatwo je obciążyć u nasady oraz szybko reagują na wilgoć w powietrzu. Kręcone włosy są też bardzo delikatne oraz łatwo ulegają uszkodzeniom i złamaniom.

Co powinien zawierać szampon do kręconych włosów?

Szampony do włosów kręconych powinny zawierać delikatne składniki, których zadaniem jest ich nawilżenie i uelastycznienie, a także zapobieganie przesuszaniu, łamliwości oraz utracie wody. Warto przeczytać etykietkę szamponu przed zakupem co pozwoli nam dobrać najlepszy produkt. Najlepsze są składniki pochodzenia roślinnego, np. Cocomidopropyl Betaine lub Coco Glucoside, które nawilżą oraz oczyszczą kosmyki.

Podstawową w pielęgnacji kręconych włosów jest aloes, który je zmiękczy i pozwoli uzyskać lepszy skręt. Ważne są też ceramidy, które dodadzą blasku i ułatwią rozczesywanie. W szamponach do włosów kręconych mile widziane są również takie składniki jak:witamina B5 i E, ekstrakt z mango i aloesu, lanolina, gliceryna, masło shea, a także olejki: arganowy, jojoba, awokado, kokosowy, z lawendy.

Czego nie powinien zawierać szampon do włosów kręconych?

W pielęgnacji włosów kręconych należy przede wszystkim unikać silnych detergentów, które mogą wypłukać z nich naturalne tłuszcze. Dlatego należy unikać SLS, jego pochodnych oraz innych składników o podobnym działaniu, ponieważ sprawiają one, że włosy kręcone są splątane i trudne do ułożenia. Trzeba pamiętać, że głównym zadaniem szamponu przeznaczonego do włosów kręconych jest oczyszczenie włosów bez pozbawiania ich naturalnego nawilżenia.

Jak często myć włosy kręcone?

Kręconych włosów nie wolno myć zbyt często - jeżeli robimy to codziennie, możemy doprowadzić do zmniejszenia skrętu włosów. Z drugiej jednak strony zbyt rzadkie mycie, może być przyczyną powstawania łupieżu. Częstotliwość mycia trzeba dostosować do szybkości przetłuszczania się. Jednak nie róbmy tego częściej niż co drugi dzień ani rzadziej niż dwa razy w tygodniu.

Podczas mycia należy pamiętać, że kręcone włosy są bardzo wrażliwe i delikatne. Dlatego na każdym etapie trzeba je traktować łagodnie - należy unikać ciepłej lub gorącej wody, która tylko je osłabi. Wszystkie kosmetyki należy spłukiwać letnim strumieniem wody. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni szampon, można też myć włosy produktami dla dzieci lub odżywką. Co kilka myć - jednak nie częściej - można zastosować szampon z SLS-ami, który oczyści skórę głowy.

Kręcone włosy bywają bardzo wymagające, ale dzięki odpowiedniej pielęgnacji mogą stać się obiektem zazdrości. W naszym sklepie znajdziecie szeroki wybór szamponów, które podkreślają skręt loków. Produkty te nie tylko poprawią wygląd naszych włosów, ale też doskonale je nawilżą.

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Podkreślony skręt loków (116)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: