Odżywki podkreślające skręt loków

liczba produktów: 47
Odżywki podkreślające skręt loków

Jak odżywka podkreśli skręt loków? czytaj

Włosy kręcone bez odpowiedniego odżywienia i nawilżenia stają się suche, łamliwe, a także często się kruszą. Są też wtedy bardziej podatne na puszenie, a ich skręt nie jest taki o jakim marzymy. Dlatego, stosowanie odpowiedniej odżywki powinno stanowić podstawę podczas pielęgnacji kręconych włosów.

Jakie składniki powinny zawierać odżywki podkreślające skręt loków?

W przypadku włosów kręconych warto wybierać odżywki, które zawierają olejki, np. arganowy, kameliowy, słonecznikowy, kokosowy, jojoba lub makadamia. Sprawiają one, że włosy są miękkie, nawilżone i natłuszczone na całej długości. Dzięki obecności olejków loki pięknie się błyszczą i przestają się puszyć. W odżywkach do włosów kręconych powinny też znaleźć się proteiny, które w racjonalnej ilości wspaniale podkreślą ich skręt. Proteinom powinna towarzyszyć niewielka ilość humektantów oraz emolienty, które ochronią włosy przed przeproteinowaniem. Odpowiednio zachowany balans pomiędzy proteinami i emolientami przynosi niesamowite efekty na kręconych włosach. Warto również stosować odżywkę bez spłukiwania, lecz trzeba uważać, aby nie obciążyć włosów.

Czego unikać w odżywkach podkreślających skręt loków?

Osoby, które mają kręcone włosy nie powinny stosować odżywek, które są ciężkie. Powinny też unikać produktów wygładzających i obciążających włosy. Czasami włosy kręcone są suche, ale skóra głowy tłusta. Wówczas powinno się unikać olejków podczas pielęgnacji,a stosować je tylko do stylizacji włosów.

W przypadku odżywek bez spłukiwania powinniśmy unikać dużej ilości alkoholu oraz ziół w składzie. Niespłukane zioła mogą zbytnio przesuszyć włosy. Warto też unikać produktów, które mają wysoko w składzie nawilżacze, ponieważ na naszej głowie może pojawić się siano lub puch.

Jak nakładać odżywkę podkreślającą skręt loków?

Przede wszystkim odżywkę powinno się nakładać po każdym myciu, a 1-2 razy w tygodniu należy stosować bardziej treściwy, bogaty w składniki nawilżające i odżywcze produkt. Odżywkę najlepiej nakładać od ucha, aby nie obciążyć włosów u nasady. Jeśli mamy bardzo cienkie włosy, produkt przed nałożeniem możemy nieco rozwodnić. Na koniec należy spłukać włosy chłodną wodą, co pozwoli zamknąć łuski i nada włosom gładkość. Po spłukaniu warto odcisnąć włosy w dłoniach, zapewni nam to mocniejszy skręt.

Czasami możemy również wykorzystać odżywkę do mycia włosów. Wówczas należy wybrać produkt bez silikonów, ale zawierający Cetrimonium Chloride. Jednak nie powinno się takiej metody mycia stosować zbyt często, ponieważ może doprowadzić to do obciążenia włosów od nasady.

W naszym sklepie znajdziecie duży wybór odżywek podkreślających skręt loków, które je doskonale nawilżą i odżywią. Warto się zaopatrzyć w ten produkt, ponieważ odżywka to podstawa w przypadku kręconych włosów i należy ją stosować po każdym myciu.

 

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Podkreślony skręt loków (47)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: