Odżywka bez spłukiwania do włosów kręconych Tigi Catwalk Curlesque

W dzisiejszym wpisie przeczytacie recenzje kolejnego przetestowanego kosmetyku, a jest nim Odżywka bez spłukiwania do włosów kręconych Tigi Catwalk Curlesque . Nasza testerka sprawdziła czy to co mówi producent jest prawdą i oceniła szampon biorąc pod uwagę kilka wytycznych.

Odżywka bez spłukiwania Tigi
fot. Pajmon.com Piotr Bielecki

Rozdaliśmy naszym koleżankom komplety kosmetyków z prośbą o ich przetestowanie. Prosiliśmy, by obiektywnie oceniły ich zalety jak i wady. Kosmetyki zostały ocenione w 7 kategoriach:

 1. Opakowanie
 2. Zapach i konsystencja
 3. Wydajność
 4. Działanie
 5. Zalety
 6. Wady
 7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5

 

profil włosówEdyta ma 22 lata, pracuje i uczy się jednocześnie, dlatego jest dość zabiegana. Przeznacza na pielęgnację włosów minimum czasu; Codzienne mycie włosów plus środki do ich stylizacji to podstawa jej wizerunku. Lubi naprawdę mocno zaznaczone loki.

Jej długie blond loki są przesuszone na końcach, mają tendencję do wypadania – dlatego potrzebują wzmocnienia i nawilżenia. Do tej pory Edyta używała kosmetyków do włosów kręconych Nivea. Z kosmetyków profesjonalnych najbardziej lubi krem do loków Tigi Amplifier oraz odżywkę bez spłukiwania Tigi Curls Rock. O swoich włosach mówi tak:

 • Długość: długie
 • Farbowane: nie
 • Rodzaj włosów: kręcone, wrażliwe, kruche, ale duża objętość,
 • Problemy z włosami: włosy w dotyku są szorstkie, brak im połysku, są pozbawione elastyczności, łamliwe i zniszczone przy końcach, mają tendencję do puszenia i elektryzowania się.

Odżywka bez spłukiwania TigiEdyta dostała do przetestowania zestaw trzech kosmetyków do włosów kręconych:

W tej recenzji opisze Wam co sądzi na temat odżywki do loków Tigi Catwalk:

1. Opakowanie: Odżywka mieści się w podłużnej, solidnej buteleczce z plastiku. Dodatkowo opakowanie kosmetyku jest stylowe, dobrze prezentuje się w łazience. Butelka zakończona jest dozownikiem, więc odżywkę łatwo nakłada się na dłoń. Zamknięcie jest łatwe w obsłudze – wystarczy lekko przekręcić zakończenie butelki.

2. Zapach: Nie mam żadnych zastrzeżeń odnośnie konsystencji odżywki. Jest bardzo przyjemna podczas rozprowadzania oraz w kontakcie zarówno ze skórą dłoni, jak i z włosami. Wystarczy jej niewielka ilość, aby pokryć w całości długość moich włosów. Odżywka ma konsystencję dość gęstą, podobną do kremu. Pachnie bardzo świeżo, jakby morską bryzą. Zapach mi się podoba, czuć go na włosach cały dzień.

3. Wydajność: Tigi Catwalk Curlesques to produkt o pojemności 215 ml. Jedno opakowanie odżywki, przy stosowaniu jej co drugi, trzeci dzień wystarczyło mi jak na razie na okres 2 miesięcy i co ciekawsze opakowanie nadal w całości nie zostało przeze mnie zużyte. Niestety butelka nie jest przezroczysta, dlatego nie można na bieżąco kontrolować pozostałej ilości kosmetyku.

4. Działanie: Odżywka bez spłukiwania Tigi przeznaczona jest do włosów kręconych. Dzięki temu, że jest stworzona na bazie nawilżających wyciągów z kopru morskiego i wodorostów odżywia i przywraca loki do życia. Dodatkowo nadaje lokom elastyczność i sprężystość, co jest dla mnie bardzo ważne. Lubię, gdy moje loki są mocno podkreślone i wyraziste. Już po pierwszych 2-3 tygodniach moje włosy zostały intensywnie nawilżone, a loki odzyskały swój oryginalny skręt.

Po użyciu odżywki Tigi Catwalk Curlesque nie mam problemów z rozczesywaniem włosów (nawet na sucho, choć wiem, że nie powinnam tego robić ze swoimi kręciołkami), loki nie są również obciążone. Z uwagi na to, że moje włosy są kruche, brak im połysku, a w dotyku potrafią być szorstkie, odżywkę stosuję co drugi, bądź trzeci dzień i w przypadku moich włosów zdecydowanie mi to wystarcza.

odżywka bez spłukiwania TigiOdżywka bez spłukiwania do włosów kręconych Tigi Catwalk Curlesque

Za każdym razem nakładam ją na umyte, wilgotne jeszcze włosy. Następnie dokładnie je przeczesuję, aby równomiernie pokryć włosy odżywką. Na koniec używam produktu do stylizacji włosów i układam pożądaną fryzurkę. Co najważniejsze – odżywki nie trzeba już spłukiwać! To bardzo ważne, bo włosy myje codziennie i cały proces zajmuję mi mniej czasu.

Krótko podsumowując, zdecydowanie potwierdzam swoje zadowolenie z używania odżywki bez spłukiwania Tigi Catwalk. Moje włosy zostały odżywione, mocno nawilżone i co najważniejsze na nowo odzyskują swój naturalny skręt i fakturę, a właśnie tego oczekuję od odżywki do loków. Bardzo istotne jest dla mnie również to, że odżywkę stosuje się bez spłukiwania (co rzadko się zdarza w przypadku odżywek do włosów), dzięki czemu dbam i odżywiam włosy, nie tracąc przy tym dodatkowego czasu na ich pielęgnację.

5. Zalety: włosy są intensywnie nawilżone i odżywione, doskonała wydajność produktu, używanie bez spłukiwania.

6. Wady: nie ma

7. Ocena ogólna: 5Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *