Odżywka nawilżająca do loków TIGI Foxy Curls

Co jakiś czas dajemy naszym testerkom do wypróbowania kosmetyki z oferty sklepu Estyl.pl. Sprawdzają one na sobie konsystencję, zapach i działanie. Oceniają kosmetyki i porównują ich działanie z tym co obiecuje producent. Dziś pora na kolejny test – Odżywka nawilżająca do loków TIGI Foxy Curls

Odżywka nawilżająca do loków TIGI Foxy Curls© Pajmon.com Krzysztof Rumowski

Rozdaliśmy naszym koleżankom komplety kosmetyków z prośbą o ich przetestowanie. Prosiliśmy, by obiektywnie oceniły ich zalety jak i wady. Kosmetyki zostały ocenione w 7 kategoriach:

 1. Opakowanie
 2. Zapach i konsystencja
 3. Wydajność
 4. Działanie
 5. Zalety
 6. Wady
 7. Ocena ogólna w skali od 1 do 5

Klara (35 lat) jest prawnikiem i osobą mocno zapracowaną. Nie śledzi nowości kosmetycznych, bo nie ma na to czasu. Kosmetyki do włosów kupuje z doskoku, czyli najczęściej w markecie albo gdy bywa u fryzjera.

Włosy do ramion – falowane i osłabione, na końcach przesuszone. Koloryzowane tylko w salonach fryzjerskich. Środki do stylizacji włosów, by podkreślić ich skręt i ujarzmić puszenie, stosowane zawsze na końcu. Włosy Klary potrzebują kuracji regenerująco-nawilżającej i wzmacniającej. Klara najbardziej lubi kosmetyki do włosów Matrix, Yes To Carrots oraz Tigi. O swoich włosach mówi tak:

 • Długość: półdługie, do ramion (ostatnio obcięte krócej).
 • Farbowane: tak.
 • Rodzaj włosów: cienkie i siwiejące, częściowo proste, częściowo zwijające się, falujące, trudne do ułożenia.
 • Problemy z włosami: włosy przetłuszczają się przy skórze głowy, za to na końcach są przesuszone, okresowo wypadają, z tendencją do puszenia się.

Odżywka nawilżająca do loków TIGI Foxy CurlsKlara dostała do przetestowania zestaw kosmetyków Tigi. W skład zestawu wchodzą:

W tej recenzji Klara opowie Wam co sądzi na temat odżywki do loków TIGI Foxy Curls.
1. Opakowanie odżywki, podobnie jak szamponu jest bardzo proste – tuba, o tej samej intensywnie fioletowej barwie, co opakowanie szamponu. Podobieństwo (a właściwie identyczność) tub z odżywką i szamponem może zmuszać do każdorazowego uważnego oglądania tub podczas mycia włosów. Jest to typowa cecha opakowań szamponów i odżywek praktykowana przez zdecydowaną większość producentów. W moim przypadku rozróżnienie stanowiła wielkość tub – ta z szamponem była nieznacznie większa.

2. Zapach odżywki jest dokładnie taki sam jak opisywany już przeze mnie zapach szamponu. Odżywka pachnie pięknie – miodem, cytryną i migdałami. Zapach jest długotrwały i świeży. Odżywka ma konsystencję kremu, nieco bardziej gęstego niż szampon. Kolor odżywki jest dyskretny, cielisty – nietypowy dla kosmetyków do włosów.

3. Wydajność. Przy codziennym stosowaniu, odżywki wystarczyło mi na ok. 3 miesiące. Używałam jej jeszcze jakiś czas po tym, jak skończył mi się szampon do włosów. Odżywka, którą stosowałam miała pojemność 200 ml.

Odżywka nawilżająca do loków TIGI Foxy Curls4. Działanie. Zgodnie z informacją na opakowaniu, odżywka Tigi Foxy Curls winna intensywnie nawilżać włosy i zapobiegać ich plątaniu się i puszeniu. Odżywki używałam zgodnie z zaleceniami producenta, tj. po umyciu nakładałam ją na wilgotne włosy na czas 2-3 minut, a następnie spłukiwałam wodą. Włosy po zabiegu były mniej splątane i wydawały się być wyraźnie grubsze, przestały się także pierzyć.

Odżywka Tigi Foxy zdecydowanie poprawiała miękkość włosów – fryzura była lekko usztywniona, zwarta – co moim puszącym się lokom bardzo odpowiada. Odżywka naprawdę dawała poczucie nawilżenia włosów, nie było to uczucie chwilowe. Po zafarbowaniu ich poczułam jednak niedosyt. Wtedy to, w moim odczuciu, włosy po wyschnięciu (zawsze suszę włosy suszarką) i użyciu odżywki pozostawały ciut za suche. Odżywka Tigi Foxy Curls sprawdzi się z pewnością jako odżywka codzienna. W razie większych uszkodzeń włosów (farbowanie, trwała, rozjaśnianie) włosy wymagają intensywniejszej kuracji w postaci maski. Tak było w moim przypadku. Po intensywniejszej regeneracji włosów maską, znów wróciłam do odżywki Tigi Foxy.

5. Zalety: poprawa skrętu loków i poskromienie puszenia się włosów, pogrubienie włosów, przyjemny zapach.

6. Wady: może być niewystarczająca, jeżeli włosy są bardzo zniszczone.

7. Ocena ogólna: 4Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *