Kosmetyki do włosów normalnych

liczba produktów: 96
Kosmetyki do włosów normalnych

Jakie kosmetyki do włosów normalnych? czytaj

Typów włosów jest wiele. To, jakiego są rodzaju zależy od uwarunkowań genetycznych, a także pielęgnacji oraz tego czy stosowaliśmy w przeszłości szkodliwe zabiegi lub stylizowaliśmy je z wykorzystaniem wysokiej temperatury. Włosy normalne są najmniej wymagające, jednak musimy o nie cały czas dbać, żeby nie zmieniła się ich struktura i wygląd.

Charakterystyka włosów normalnych

Włosy normalne są zdrowe, sprężyste, łatwo się układają. Ich końce nie łamią się, ani nie rozdwajają. Nie przetłuszczają się, zazwyczaj należy je myć, co 2-3 dni. Ich stylizacja nie powinna nam sprawiać większych kłopotów. Włosy normalne charakteryzują się również naturalnym połyskiem.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów normalnych?

Często nie mając problemów z wyglądem i układaniem włosów, rezygnujemy z nakładania masek i odżywek. Brak pielęgnacji wpływa niekorzystnie na ich kondycję. Bardzo ważne jest systematyczne nakładanie produktów, które sprawią, że włosy nie zaczną się niszczyć. Szampon powinien dokładnie je oczyszczać, podtrzymywać naturalną wilgotność, a także regulować pracę gruczołów łojowych. Odżywkę należy stosować co najmniej kilka razy w tygodniu, a treściwszą maskę raz w tygodniu. Pamiętajmy, aby później dokładnie ją spłukać, w innym przypadku włosy mogą wyglądać na przetłuszczone. Raz na tydzień warto również zastosować olej np. kokosowy czy arganowy. Taka naturalna pielęgnacja dobrze wpływa na zdrowie włosów. Ważnym elementem pielęgnacji jest również ich szczotkowanie. Nie tylko poprawia krążenie skóry głowy, ale także usuwa resztki kosmetyków, kurz i inne zanieczyszczenia.

Włosy normalne - ochrona na co dzień

Włosy normalne trzeba chronić przed zniszczeniem. Latem bardzo ważne jest stosowanie produktów zapobiegających szkodliwemu działaniu promieniowania UV. Do tego celu służą specjalne mgiełki, nie zapominajmy również o nakryciu głowy. Promieniowanie słoneczne wysusza włosy i sprawia, że blednie ich kolor. Unikajmy prostownicy i lokówki, a gdy już używamy ich do stylizacji, pamiętajmy o produktach chroniących przed działaniem wysokiej temperatury. Kiedy natomiast suszymy włosy, używajmy jedynie zimnego nawiewu suszarki.

Jakich składników szukać w kosmetykach do włosów normalnych?

Dobrze, jeśli w składzie produktów do włosów normalnych znajdują się pantenol, gliceryna, glikol propylenowy czy proteiny. Te substancje nawilżą włosy i nadadzą im połysku. Unikajmy produktów o bardzo bogatej konsystencji, ponieważ mogą obciążać strukturę włosa.

Zwiń tekst

Filtruj

Cena

kasuj

Filtr

kasuj

Włosy normalne (96)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: