Profesjonalne szampony do włosów normalnych

liczba produktów: 38
Profesjonalne szampony do włosów normalnych

Jaki szampon do włosów normalnych? czytaj

Włosy normalne z reguły nie powodują żadnych problemów, a ich pielęgnacja jest zaskakująco łatwa. Jednak trzeba uważać, aby nie doprowadzić ich do przesuszenia, dlatego warto zwracać szczególną uwagę na kosmetyki do ich pielęgnacji, które stosujemy. Szampony do włosów normalnych mają za zadanie oczyścić nasze włosy, ale tylko te dobrze dobrane spełniają swoje funkcje i sprawiają, że nasze kosmyki nadal zachwycają.

Jak rozpoznać włosy normalne?

Włosy normalne są zdrowe i nie sprawiają żadnych problemów. Nie są zbyt suche, ani zbyt szybko się nie przetłuszczają, nie puszą się, nie plączą, nie łamią i nie rozdwajają. Ich łuski ściśle do siebie przylegają, więc są cały czas chronione przed utratą wilgoci oraz szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i urazami mechanicznymi. Dlatego włosy normalne są błyszczące, sprężyste, elastyczne i jedwabiste w dotyku. Dobrze ułożona fryzura utrzymuje się do kolejnego mycia.

Jak powinien działać szampon do włosów normalnych?

Włosy normalne są odporne na działanie szkodliwych czynników, więc szampon przeznaczony do włosów normalnych nie ma zbyt trudnego zadania. Najważniejsze, aby zadbał o regulację pracy gruczołów łojowych. Można też wybierać szampony, które nadają włosom połysk lub te o  delikatnym  działaniu pomagającym utrzymać naturalną wilgotność włosów.

Co powinien zawierać szampon do włosów normalnych?

Szampony do włosów normalnych powinny mieć w składzie glicerynę, pantenol, glikol propylenowy oraz różne proteiny. Świetnie sprawdzą się też produkty zawierające dużo witamin lub ekstrakt z alg morskich. Połysk pomogą nadać polimery, dobry wpływ na włosy normalne mają również zioła.

Czego nie powinien zawierać szampon do włosów normalnych?

Przy włosach normalnych sprawdzą się wszystkie składniki kondycjonujące i regenerujące. Jednak trzeba unikać produktów z bogatą konsystencją, gdyż mogą obciążyć nasze kosmyki. Nie należy też wybierać szamponów z dużą ilością składników tłuszczowych. Olejki roślinne mogą sprawić, że włosy normalne będą wyglądały na przetłuszczone.

Jak często myć włosy normalne?

Włosy normalne wystarczy myć co 2-3 dni, jeżeli będziemy robić to zbyt często możemy wymywać sebum z włosów. Osoby, które zazwyczaj przebywają w warunkach normalnych, w których nie ma zbyt dużo zapylenia, kurzu i brudu, mogą myć włosy nawet co 5-7 dni.

Wybór szamponów do włosów normalnych nie jest zbyt trudny, ale trzeba uważać, żeby wybrać taki, który im nie zaszkodzi. W naszym sklepie znajdziecie szeroki asortyment szamponów, które pozwolą utrzymać włosy normalne w doskonałej kondycji.

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Włosy normalne (38)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: