Jak zapewnić swoim włosom idealna ochronę przez całe lato?

Większość z nas czeka na lato, a następnie na wakacje z utęsknieniem. W tym jakże cudownym okresie jesteśmy narażeni na wysokie temperatury, kąpiele w morskiej czy chlorowanej wodzie i silny wiatr, a to nie wpływa korzystnie na kondycję naszych włosów. Pamiętajmy również, że nie tylko w trakcie wyjazdów do ciepłych krajów jesteśmy narażeni na te czynniki. Przebywając nad morzem, spacerując po górach czy w mieście również powinniśmy zadbać o odpowiednią pielęgnację, a przede wszystkim ochronę naszych włosów. Jakie kosmetyki do włosów warto więc stosować, aby zadbać o ich idealną ochronę przez całe lato?

Beach hair 2_0źródło: siddysays.com

Należy pamiętać, że promieniowanie UV to największy wróg naszych włosów. Wpływa on bowiem na nadmierne wypadanie czy siwienie włosów. Dzieje się tam, gdyż pod wpływem słońca zanikają melanocyty, czyli naturalny barwnik włosów. W każdej kosmetyczce powinny więc znaleźć się przede wszystkim kosmetyki zawierające filtry. Ambasador marki L’oreal oraz Kérastase Leszek Czajka podkreśla, że latem jest koniecznością stosowanie kosmetyków  z serii słonecznej. Zawierają one bowiem filtry UV, które doskonale chronią włosy przed zmianą koloru i wysuszeniem.

Głównym produktem oczyszczającym włosy z preparatów ochronnych, morskiej czy chlorowanej wody oraz brudu jest szampon. Jednak nie jest to produkt, który chroni nas w 100% przed promieniowaniem. Spray do włosów zapewnia  nam optymalne zabezpieczenie przed promieniowaniem, ponieważ ma najdłuższą styczność z włosami. Kosmetyki te w swoim składzie posiadają między innymi filtry UV, kolagen oraz witaminy, dzięki czemu zwiększają napięcie powierzchniowe łusek włosów, a to z kolei minimalizuje ryzyko uszkodzeń. Kosmetyki w  mgiełce wypełniają również luki w strukturze włosa, dzięki czemu chronią fryzurę przed blaknięciem koloru. 

Jakie kosmetyki powinny zatem znaleźć się w każdej wakacyjnej kosmetyczce?

A więc w naszej wakacyjnej kosmetyczce powinny znaleźć swoje miejsce przede wszystkim trzy produkty:

Paula Labrecque stylista i fryzjer takich gwiazd jak Helen Mirren, Naomi Watts oraz  Trudie Styler podkreśla jakważna jest pielęgnacja włosów latem. W swoich wypowiedziach zwraca uwagę na odpowiednią pielęgnację włosów przez cały rok stosując szampony i odżywki wysokiej jakości. Latem natomiast powinniśmy stosować delikatne produkty do stylizacji włosów, aby zminimalizować ryzyko przesuszenia włosów.  Dodatkowo produkty te są lekkie i nie obciążają włosy. Podczas opalania warto również zafundować swoim włosom oliwkową terapię. W trakcie opalania warto wetrzeć we włosy olejek, który chroni nasze włosy, ale również wspaniale je odżywia – wspomina Labrecque.

Produkty polecane przez nasze klientki i cieszące się Waszym zainteresowaniem w okresie letnim to:

 

trav_proteinspray_30mlmteam-4494 (1)mteam-13764

Po nadmiernej ekspozycji na słońcu, warto zapewnić naszym włosom solidną dawkę odżywienia i nawilżenia w postaci maski bądź kuracji nakładanej raz w tygodniu. Kosmetyki te powinny zawierać w swoim składzie składniki nawilżające jak i regenerujące takie jak np. proteiny, które  odbudowują włosy zniszczone promieniowaniem UV, dogłębnie nawilżają nasze włosy oraz zapobiegają ich przesuszeniu, a także przeciwdziałają matowieniu oraz blaknięciu koloru. Nie zapominajmy o tym, aby pozwolić składnikom zawartym w masce wniknąć w strukturę włosa należy ją trzymać na włosach kilka minut.

Innymi sposobami dzięki, którym możecie również chronić włosy w okresie letnim jest podcięcie końcówek. Po kilkugodzinnej ekspozycji na słońcu zawsze należy umyć włosy oraz  zastosować odżywkę. Czasem zdarza się, że nie mamy takiej możliwości wtedy należy przynajmniej przepłukać włosy wodą, aby nie dopuścić do uszkodzeń spowodowanych piaskiem, chlorem czy solą.

Pamiętajcie, że  filtry ulegają degradacji więc należy je co jakiś czas ponownie aplikować. Tyczy się to zarówno włosów jak i ciała. W naszym sklepie znaleźć możecie wiele produktów, które zabezpieczą Wasze włosy przed szkodliwym działaniem na jakie są narażone w okresie letnim. Wybierzcie produkt odpowiedni dla siebie i swoich potrzeb i cieszcie się pięknymi włosami każdego słonecznego dnia -> Zaglądajcie!

 

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *