lato

Większość z nas czeka na lato, a następnie na wakacje z utęsknieniem. W tym jakże cudownym okresie jesteśmy narażeni na wysokie temperatury, kąpiele w morskiej czy chlorowanej wodzie i silny wiatr, a to nie wpływa korzystnie na kondycję naszych włosów. Pamiętajmy również, że nie tylko w trakcie wyjazdów do ciepłych krajów jesteśmy narażeni na te czynniki. Przebywając nad morzem, spacerując po górach czy w mieście również powinniśmy zadbać o odpowiednią pielęgnację, a przede wszystkim ochronę naszych włosów. Jakie kosmetyki do włosów warto więc stosować, aby zadbać o ich idealną ochronę przez całe lato?

Czytaj więcej
jak chronić włosy latem

Lato w Polsce powoli dobiega ku końcowi. Słońce chowa się za chmurami, a temperatura na zewnątrz jest coraz niższa. Jednak wiele z nas urlop ma dopiero przed sobą. Gdy w naszym kraju będzie już chłodno i brzydko, ja planuję ogrzać się w słońcu tropików.

Słońce, piasek, plaża, morze...brzmi bosko! Kto nie lubi beztrosko wylegiwać się na plaży wśród szumu fal i otaczających nas ciepłych promieni słonecznych? Niestety bez odpowiedniej ochrony skóra i włosy narażone są na szkodliwe działanie słońca. Zaczęłam więc szukać informacji co zrobić, aby temu zapobiec, same zobaczcie!

Czytaj więcej
fryzury na lato

Falowane włosy, krótkie fryzury, a może upięcia? Dzisiaj opowiemy Wam, jakie uczesania są już passe, a jakie wskazują nam styliści i projektanci mody, jako wiodące. To ponadczasowe rozwiązania!

Czytaj więcej

Słońce nie jest sojusznikiem naszych fryzur. Włosy pozbawione odpowiedniej ochrony w krótkim czasie stają się suche, matowe i łamliwe. Drastycznie spada ich poziom nawilżenia, jakby promienie słoneczne wysysały z nich cząsteczki życia. Poniekąd tak właśnie się dzieje. By uniknąć przykrych skutków wysuszenia fryzury, warto zaopatrzyć się nie tylko w dobry filtr przeciwsłoneczny, ale też w zrównoważoną odżywkę odbudowującą włosy po kąpieli słonecznej. Jeśli jeszcze nie wyjechałaś na wymarzone wakacje lub spędzasz czas aktywnie na słonecznym powietrzu, ten artykuł jest dla Ciebie.

Czytaj więcej