Szampony chroniące włosy przed słońcem i woda morską

liczba produktów: 18
Szampony chroniące włosy przed słońcem i woda morską

Jaki szampon do ochrony przed słońcem? czytaj

Szampon odkąd pojawił się na rynku jest podstawą w pielęgnacji włosów każdego dnia. Co za tym idzie również stanowi ochronę dla naszych włosów w tych ciepłych, letnich miesiącach. Jak wybrać szampon chroniący włosy przed słońcem? Przed wyborem szamponu zapoznajcie się z naszym poradnikiem.

Jak właściwości posiadają szampony na słońce?

Ochrona przed promieniowaniem UV jest głównym zadaniem wszystkich szamponów chroniących przed słońcem. Dodatkowo większość z nich, posiada właściwości wypłukiwania z włosów zarówno soli morskiej jak i chloru z które osiadają na włosach podczas kąpieli na  basenie czy morzu. Jest to o tyle ważna właściwość szamponu, gdyż będąc na urlopie nasze włosy narażone są na wiele czynników, a o ich niekorzystnym wpływie nie mamy czasu myśleć. To jednak nie wszystkie ich funkcje! Oprócz doskonałych właściwości oczyszczających, również regenerują, nawilżają i wygładzają włosy zmęczone słońcem. Skład szamponu ochronnego na słońce jest bardzo ważny, gdyż w okresie letnim nasze włosy mają tendencję do przesuszenia, a co za tym idzie do puszenia się włosów.

Co więc powinno znaleźć się w składzie szamponu chroniącego przed słońcem?

Przede wszystkim szampon ten powinien zawierać filtry UV.  W okresie letnim bardzo ważna jest ochrona nie tylko ciała, lecz również włosów przed promieniowaniem słonecznym. Wiele z szamponów przeznaczonych do stosowania na słońce posiada w swoim składzie składniki odpowiedzialne za wypłukanie soli morskiej i chloru Dzięki czemu szampony te doskonale sprawdzają się zarówno na co dzień jak i na urlopie, kiedy jesteśmy narażeni na tego typu czynniki. Dodatkowo pielęgnacyjne olejki, ceramidy czy woski odbudowują strukturę włosa. W szamponie chroniącym przed słońcem powinny znaleźć się również składniki łagodzące podrażnienia, takie jak alantoina, która zabezpieczy naszą skórę głowy przed niechcianym dyskomfortem.

Jakie efekty uzyskamy po stosowaniu szamponu na słońce?

Oczywiście głównym efektem jest ochrona przed promieniowaniem UV. Pobocznymi efektami działanie tego typu szamponów jest doskonałe nawilżenie włosów. Co za tym idzie, na co dzień ułatwi nam to rozczesywanie włosów. Dodatkowo włosy staną się bardziej wygładzone, pełne blasku. Kolejną zaletą tego rodzaju szamponów jest fakt, że nie obciążają włosów.

Jak często myć włosy szamponem ochronnym na słońce?

Najlepiej stosować tego rodzaju szampon codziennie. Włosy, które zostały poddane działaniu promieniowania słonecznego mają naruszoną swoją zewnętrzną warstwę ochronną. Dlatego też potrzebują bardzo delikatnej pielęgnacji. Dodatkowo skóra głowy podczas letnich dni bardzo się poci, a na dodatek pozostałości środków do stylizacji nie wróżą naszym włosom nic dobrego. Warto sięgnąć po ten rodzaj szmponu po każdej kąpieli w morskiej czy chlorowanej wodzie.Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Ochrona przed słońcem (18)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: