Gwarantujemy dostawę przed Świętami dla zamówień złożonych jeszcze przez :

Profesjonalna koloryzacja włosów

liczba produktów: 484
Profesjonalna koloryzacja włosów

Jakie kosmetyki do koloryzacji włosów? czytaj

Większość kobiet w swoim życiu choć raz poddała się zabiegowi koloryzacji czy to w warunkach domowych czy w salonie fryzjerskim. Aktualnie rynek fryzjerski oferuje farby, które z powodzeniem można stosować zarówno w domu jak i w salonie fryzjerskim. Należy jednak pamiętać, że farbowanie włosów to obszerny temat, którego fryzjerzy uczą się wiele lat.

Jakie są techniki koloryzacji?

Technik koloryzacji jest wiele i tak naprawdę z każdym rokiem coś nowego się pojawia. Styliści i fryzjerzy nie próżnują i co rusz pojawia się na wybiegu modna fryzura na nadchodzący sezon. Jakie więc są techniki koloryzacji?

 • Klasyczne farbowanie - najczęściej wykonywane w warunkach domowych, ale również w salonie fryzjerskim. Składa się na nie koloryzacja ton w ton, pokrycie w 100% włosów kolorem lub pasemka przy użyciu folii lub czepka.

 • Ombre - metoda polegająca na stopniowych rozjaśnianiu włosów od najciemniejszych u nasady po jasne na końcach.

 • Sombre - metoda bardzo podobna do ombre jednak efekt jest delikatniejszy i bardziej naturalny. Rozjaśnieniu bowiem podlegają całe włosy, które dają efekt jak rozjaśnionych słońcem włosów.

 • Sunlight - to metoda zarezerwowana dla osób mających naturalnie ciemne włosy. Polega na rozjaśnieniu włosów w niektórych ich partiach np. na brzegach i końcówkach włosów, aby dodać głębi włosom o jednolitej barwie.

 • Baleyage - technika, która polega na wykonaniu wielu cienkich pasemek kilkoma kolorami zbliżonymi do koloru włosów w celu dodania objętości i rozświetlenia włosów.

 • Flamboyage - koloryzacja polegająca na wydobyciu głębi i wielowymiarowości włosów. Jest to bardzo precyzyjna metoda koloryzacji wykonywana przez najlepszych fryzjerów, która zaskakuje zupełnie naturalnym efektem.

Jak wybrać farbę do włosów?

Do dyspozycji mamy trzy rodzaje farb do włosów. Farby trwałe zapewniają nam zabarwienie włosa wnikając do jego wnętrza, dzięki czemu efekt koloryzacji utrzymuje się przez kilka tygodni. Z kolei farby półtrwałe utrzymują się na włosach około 6-7 tygodni, poprzez to, że wnikają bardzo płytko pod powierzchnię włosa. Kolejnym rodzajem farb, który możemy wyróżnić są farby nietrwałe, które osiadają na włosie pozostawiając efekt koloryzacji do 8 myć.

Koloryzacja włosów w domu - wskazówki

Jeżeli zdecydujemy się na koloryzację w domowym zaciszu warto zastanowić się i wziąć pod uwagę kilka naszych wskazówek, które z pewnością ułatwią wykonanie tego zabiegu.

 • W domowym zaciszu lepiej drastycznie nie eksperymentować ze zmiana koloru. Należy więc wybrać kolor o ton jaśniejszy lub ciemniejszy, aby zapewnić sobie większy komfort.

 • Zawsze należy zapoznać się z ulotką farby dołączoną do opakowania, aby np. upewnić się jak długo należy trzymać farbę na włosach.

 • Przy włosach dłuższych sięgających ramion należy zakupić dwa opakowania farby do włosów, aby nie doszło do sytuacji kiedy zabraknie nam produktu.

 • Przed zastosowaniem nowej farby należy wykonać próbę alergiczną nakładając odrobinę produktu na np. zgięcie łokcia i odczekać 48h. W tym czasie należy obserwować, czy nie występuje podrażnienie, pieczenie, swędzenie bądź zaczerwienienie. Jeśli nie zaobserwowaliśmy żadnych odczynów można przystąpić do farbowania włosów.

 • Bezpośrednio po wymieszaniu farby należy nałożyć ją na włosy, aby nie doszło do utleniania poza włosami.

Wiele osób martwi się, czy farby do włosów i koloryzacja jest bezpieczna. Od 2003 roku obowiązuje strategia ochrony składników stosowanych w farbach do włosów. Stąd też wszystkie farby są badane pod kątem zastosowanych składników i bezpieczeństwa. Koloryzacja włosów nie jest łatwym zabiegiem, ale może być wykonana prawidłowo w domowych warunkach może przynieść zaskakujące rezultaty. Jeśli jednak obawiacie się koloryzacji w domu zaufajcie swojemu salonowi, gdzie znajdują się fryzjerzy, którzy z pewnością wykonają koloryzację o jakiej marzycie.

 

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Koloryzacja (484)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: