Dekoloryzacja włosów

liczba produktów: 8
Dekoloryzacja włosów

Jak wykonać dekoloryzację? czytaj

Każdy z nas ma czasem ochotę na zmianę w wyglądzie. Z tego powodu farbujemy włosy – to prosty sposób na niezwykłą metamorfozę! Co jeśli jednak wybrany przez nas kolor nie do końca nam pasuje lub po prostu chcemy powrócić do swojego naturalnego? W takim przypadku pomoże nam dekoloryzacja. Dzięki niej ściągniemy nałożoną farbę i odzyskamy dawny odcień włosów.

Dekoloryzacja – co to właściwie jest?

Dekoloryzacja polega ona na odbarwieniu, czyli ściągnięciu koloru z farbowanych włosów. Zabieg wykonywany jest w salonach fryzjerskich, można jednak spróbować zrobić dekoloryzację samodzielnie, uprzednio zaopatrując się w odpowiednie produkty. Bardzo ważne jest jednak to, aby umieć ocenić kondycję swoich włosów. Jeśli są bardzo suche i zniszczone, lepiej wstrzymać się z zabiegiem, ponieważ silnie ingeruje on w ich strukturę. Najpierw zadbaj o ich regenerację, odżywienie i nawilżenie, zanim zdecydujesz się na dekoloryzację.

Jak wygląda zabieg dekoloryzacji?

Do jego wykonania potrzebny nam jest dekoloryzator. Zawiera on mieszankę rozjaśniaczy z oksydantami proszkowymi. Mają one różne proporcje, ich dobór zależy od tego, na jaki kolor były wcześniej farbowane włosy. Dekoloryzator nakładamy na włosy od karku, idąc ku przodowi włosów. Omijamy odrosty, aby nie spowodować różnic w kolorze. Możemy aplikować go za pomocą pędzelka i koniecznie w rękawiczkach, które ochronią nasze dłonie. Stosujmy się do zaleceń producenta – znajdziemy je na opakowaniu lub ulotce dołączonej do produktu. W zachowaniu trwałości koloru pomoże nam szampon zakwaszający lub płukanka z octu jabłkowego. Na sam koniec zabiegu możemy nałożyć farbę o zbliżonym kolorze do naturalnego włosów. Dobrze jest wybrać o ton jaśniejszą, ponieważ po dekoloryzacji barwa może wyjść nieco ciemniejsza.

Powrót do naturalnego koloru może być czasochłonny, jednak gdy dobrze wykonamy zabieg dekoloryzacji, uzyskamy wymarzony efekt. Bardzo ważny jest dobór produktów, jakie do niego wykorzystamy. Pamiętajmy o tym, aby po zabiegu nawilżać i odżywiać włosy, aby nie straciły swojej dobrej kondycji.

 

 

Zwiń tekst

Filtruj

Cena

kasuj

Wybierz status

Filtr

kasuj

Dekoloryzacja (8)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: