Produkty do półtrwałej koloryzacji włosów

liczba produktów: 64
Produkty do półtrwałej koloryzacji włosów

Czym są produkty do półtrwałej koloryzacji włosów? czytaj

Zastanawiasz się czasem jakby to było gdybyś miała ciemniejsze włosy? A może w szybki sposób musisz odświeżyć swój kolor włosów? W tym celu idealnym rozwiązaniem staje się koloryzacja semipernamentna, która pozwoli dopasować idealny odcień włosów do Twojej karnacji. Zobacz więc, czym jest i kiedy powinna być stosowana.

Czym jest koloryzacja semipernamentna?

Nie jest to zdecydowanie koloryzacja trwała, ani półtrwała, ponieważ jest to koloryzacja, która “oblepia” włos tylko z zewnątrz barwiąc go na wybrany kolor. Do tej grupy możemy zaliczyć hennę, tonery, pasty czy żele koloryzujące włosy. W tych produktach nie znajdziemy amoniaku, utleniaczy które powodują otwarcie się łuski włosa. Dlatego też nie możemy zaliczyć koloryzacji semipernamentnej do farb półtrwałych.

Jakie zadanie ma farba semipernamentna?

Głównym zadaniem tego rodzaju farb jest zafarbowanie włosów oraz ich pielęgnacja. W związku z tym, że nie zawierają amoniaku, ani innych składników nie wnikają w głąb włosa pigmentując go, a trwałość koloru zależy od producenta.

Jaka jest trwałość koloryzacji semipernamentnej?

Generalnie trwałość koloru zależy od farby, ale również od barwy włosów. Mówi się jednak, że koloryzacja tego typu powinna się utrzymać na włosach od 6-10 myć. Z racji, że ten rodzaj koloryzacji  nie wnika wgłąb włosa, należy mieć na uwadze, że kolor będzie się  stopniowo wypłukiwać.

Dla kogo przeznaczona jest ta koloryzacja?

Doskonale sprawdza się u osób, które w szybki i krótkotrwały sposób chcą odmienić swój wygląd. Koloryzacja ta idealnie przyciemnia bądź zmienia kolor włosów o kilka tonów.

Tak jak każde farbowanie włosów tak i koloryzacja semipernamentna ma swoje plusy i minusy. Szybkie działanie oraz krótkotrwałe efekty to cechy, które ją charakteryzują. Nie możemy jednak zapomnieć, że daje nam wiele możliwości i pewnie nie raz uratuje nas w awaryjnej sytuacji.

 

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Koloryzacja semipermanentna (64)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: