Kuracje chroniące kolor włosów

liczba produktów: 46
Kuracje chroniące kolor włosów

Jaka kuracja do ochrony koloru? czytaj

Farbując włosy, pragniemy, aby ich kolor utrzymywał się jak najdłużej! Jakie są sposoby na to, aby nie tracił szybko na swojej intensywności? Warto spróbować kuracji przeznaczonej do włosów farbowanych, która zapewni włosom świeżość, połysk i przede wszystkim ochronę koloru. Kuracje te zawierają mieszankę substancji odżywczych, które doskonale wpłyną na kondycję włosów.

Co powinny zawierać kuracje chroniące kolor?

Kuracja do włosów farbowanych powinna chronić włosy przed czynnikami mechanicznymi i środowiskowymi, a jednocześnie zapewnić im gładkość i odżywiać je. Aktualnie wiele marek wykorzystuje określone składniki, co sprawia, że poprawia się kondycja włosów. Jednym z nich, który ochrania również kolor jest ekstrakt z nasion słonecznika, który ma właściwości antyoksydacyjne i zwalcza wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się włosów. Dodatkowo zapobiega fotoutlenianiu, czyli blaknięciu koloru włosów oraz zapobiega przed szkodliwym promieniowaniem UV, które znacznie przyspiesza ten proces. Kolejnym składnikiem jest przeciwutleniająca witamina E. Dzięki niej kolor jest bardziej trwały i intensywny. Zwracajmy uwagę również na pigmenty oparte na bazie wyciągów roślinnych.

Jak stosować kuracje chroniące kolor na włosy?

Najczęściej spotykane kuracje do włosów farbowanych występują w postaci ampułek, które stosujemy na oczyszczone, wilgotne włosy. Wmasowujemy je dokładnie tak, aby preparat znalazł się na każdym paśmie. Popularne są też te w spray’u, które również stosuje się na wilgotne włosy. Spryskuje się je z odległości 15-20 centymetrów. Zazwyczaj preparaty pozostawia się na włosach na około 10-20 minut, po czym należy je spłukać. Warto jednak zapoznać się z zaleceniami producenta.

Jakie są efekty stosowania kuracji chroniących kolor?

Dzięki systematycznemu stosowaniu kuracji kolor włosów farbowanych pozostanie na dłużej intensywny. Nadają one im świeżości i sprawiają, że są pełne blasku. Dobra kuracja będzie dodatkowo nawilżać i odżywiać włosy, co jest również bardzo ważne dla ich kondycji, a tym samym wyglądu. Dzięki nim będą mocne, a ich barwa na dłużej pozostanie niezmieniona.

Kuracje do włosów chroniące kolor powinny także zabezpieczać włosy przed bardzo szkodliwym promieniowaniem UV. Pamiętajmy, aby stosować produkty zawierające filtry. To bardzo ważne jeśli zależy nam na intensywności koloru.

 

 

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Ochrona koloru (46)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: