Kosmetyki do makijażu oczu

liczba produktów: 177
Kosmetyki do makijażu oczu

Jaki kosmetyk do makijażu oczu? czytaj

Podstawowym zadaniem makijażu jest wydobycie naszych zalet i ukrycie wad. Bardzo więc ważne, żeby dobrze dopasować makijaż do tego, czym obdarzyła nas natura. Makijaż oczu podkreśla nasze spojrzenie.

Jakie produkty każda z nas powinna mieć w swojej kosmetyczce?

Do wykonania makijażu oczy potrzebujemy kilku niezbędnym kosmetyków, które powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety. Oto one:

 • Baza pod cienie - często w beżowym odcieniu, aby wyrównać koloryt skóry na powiece, a tym samym zapewnić trwałość makijażu.

 • Korektor pod oczy - doskonały kosmetyk do zastosowania np. w awaryjnej sytuacji, kiedy pod naszymi oczami ukazuje się przemęczenie. Dobrze dobrany i zaaplikowany nada nowe spojrzenie naszym oczom.

 • Paleta cieni bądź cienie do powiek - wybór kolorystyczny jest ogromny, warto jednak w zasięgu ręki mieć kilka cieni w odcieniach beżowo-brązowych, które pasują każdemu, a dodatkowo doskonale sprawdzają się na każdą okazję.

 • Biała lub beżowa kredka do oczu - wykonanie kreski na linii wodnej oka kredka w kolorystyce zbliżonej do jego białka to szybki sposób na jego optyczne powiększenie.

 • Zalotka do rzęs - gadżet, który w szybki sposób sprawi, że nasze spojrzenie nabierze charakteru.

 • Maskara do rzęs - odpowiednio wytuszowane rzęsy podkreślają każdy makijaż, zarówno ten codzienny jak i wieczorowy.

 • Kosmetyk do brwi - podkreślenie brwi dodaje każdej twarzy wyrazistości. Warto zatem podkreślić je np. specjalnymi cieniami czy żelami.

Jak dobrać makijaż do kształtu i wielkości oczu?

Makijaż oczu powinien być dobrany zgodnie z jego kształtem i wielkością, aby jeszcze bardziej podkreślić to co w nim jest piękne, a ukryć niedoskonałości.

 • Oczy małe - warto zaopatrzyć się w jasną (białą lub beżową) kredkę do oczu oraz rozświetlacz. Namalowanie kreski w dolnej linii rzęs lub namalowanie trójkąta w wewnętrznym kąciku oka automatycznie powiększy oko. Jeżeli lubisz cienie do powiek, warto użyć tych jasnych - działają podobnie do jasnej kredki. Ciemne cienie mogą oko przytłoczyć, przez co jeszcze bardziej się zamknie. Warto również pamiętać o brwiach - jeśli brwi są krótkie, optycznie zmniejsza nam to oko. Warto je subtelnie wydłużyć za pomocą kredki lub żelu w kolorze o ton jaśniejszym od brwi - pamiętajmy jednak, by wyglądały naturalnie.

 • Oczy wypukłe - jeśli mamy duże, wypukłe oczy, chcemy je automatycznie ukryć, jednak pozostawienie ich bez żadnego makijażu raczej nie pomoże, a zaszkodzi. Warto tu użyć matowego cienia do powiek, najlepiej w kolorach naturalnych odrobinę ciemniejszych od naszej naturalnej karnacji. Ten cień warto nałożyć na całą powiekę do jej załamania - nie powyżej.

 • Opadająca powieka - zacznijmy od łuku brwiowego - zaznaczmy go jasną kredką. Następnie pomalujmy całą powiekę, od linii rzęs aż do załamania powieki jasnym, matowym cieniem. Wzdłuż załamania powieki ciemnym, matowym cieniem zróbmy trójkąt wychodzący poza zewnętrzny kącik oka i rozetrzyjmy cienie, by dobrze ze sobą współgrały i spójnie przechodziły. Warto na sam koniec domalować górną i dolną kreskę na powiekach - odciąży ona oko.

 • Oczy głęboko osadzone - warto nałożyć jasnobeżowy cień ponad ruchomą powieką aż do linii brwi. Na to nakładamy ciemny cień od zgięcia powieki aż do brwi, uważając, by stopniowo rozjaśniał w kierunku brwi. Przy górnej linii rzęs kredką (najlepiej w kolorze ciemnobrązowym, czekoladowym), namalujmy kreskę, wyciągając ją delikatnie poza kącik oka. Opcjonalnie możemy namalować kreskę na dolnej powiece - uważając, by nie wyszła poza kącik oka.

Wykonanie makijażu oczy nie powinno stanowić teraz nam żadnego problemu. Należy jednak pamiętać, aby na koniec starannie wytuszować rzęsy - również te dolne! Warto przed ich pomalowaniem użyć zalotki - rzęsy zyskają wtedy podwójną długość. Na koniec jeszcze jedna rada odnośnie nakładania cienia na powiece - pamiętaj, żeby po nałożeniu cienia dobrze go rozetrzeć, aby był spójny z całym makijażem Nie używajmy też zbyt błyszczących cieni - potrafią sprawić, że nawet najlepiej technicznie wykonany makijaż będzie wyglądał po prostu tanio.

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Oczy (177)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: