Henna do brwi i rzęs

liczba produktów: 52
Henna do brwi i rzęs

Jaka henna do brwi i rzęs? czytaj

Podkreślone brwi i rzęsy dodają nam urody i nadają twarzy charakteru. Z tego względu używamy różnego rodzaju kosmetyków, aby je uwydatnić. Istnieje jednak jeszcze inny sposób – to henna, będąca naturalnym barwnikiem. Delikatnie farbuje ona włoski, dzięki czemu brwi i rzęsy są ciemniejsze.

Henna – co to właściwie jest?

Henna jest naturalnym barwnikiem, który pozyskiwany jest z rośliny zwanej lawsonią bezbronną. Znany jest ze swoich właściwości koloryzacyjnych. Obecnie korzysta się z niej m.in. do barwienia brwi i rzęs. Nadaje ona włoskom ciemniejszy kolor. Mamy wiele rodzajów henny – od jasnobrązowych kolorów, po szarości i ciemną czerń. Dzięki temu możemy dobrać ją tak, aby pasowała do naszej urody i włosów. Zabieg barwienia henną brwi i rzęs możemy wykonać niemal w każdym salonie kosmetycznym, ale również bez problemu zrobimy to w domu zaopatrując się w sproszkowaną  lub żelową hennę, którą rozrabia się z wodą utlenioną.

Henna – dla kogo?

Henna doskonale sprawdzi sięu blondynek, które mają bardzo jasne rzęsy i brwi. Dzięki niej będą trwale podkreślone, nawet przez kilka tygodni, a to sprawi, że będziesz dobrze czuła się nawet bez makijażu. Warto użyć henny, gdy farbujemy włosy, a tym samym chcemy nadać inny odcień naszym brwiom. Henna to idealne rozwiązanie, gdy nie lubimy malować brwi cieniem czy kredką – często sama henna wystarczy, aby je uwydatnić.

Jakie efekty daje stosowanie henny?

Henna sprawia, że włoski zmieniają kolor i nasze brwi są podkreślone. Henna utrzymuje się nawet do 2-3 tygodni. Nie rozmazuje się pod wpływem wody, a po prostu stopniowo blednie. W przypadku rzęs również są one ciemniejsze, a tym samym bardziej widoczne. Henna pozwoli nam poprawić rysy twarzy.

Jak nakładać hennę na brwi?

Hennę rozrabiamy z wodą utlenioną w proporcjach, jakie są podane na opakowaniu. Mieszamy aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji – nie może być zbyt rzadka ani zbyt gęsta. Zanim nałożymy ją na brwi musimy odtłuścić ten obszar za pomocą toniku. Warto również zabezpieczyć skórę wokół nich przed zabarwieniem tłustym kremem lub wazeliną. Hennę nakładamy pędzelkiem lub specjalnym patyczkiem. Pokrywamy nią starannie nasze brwi, po czym pozostawiamy na 5-15 minut. Czas zależny jest od tego, jaki ma być efekt. Pamiętajmy, że im dłużej ją trzymamy, tym kolor będzie mocniejszy. Henna w proszku działa szybciej, więc zazwyczaj pozostawiamy ją krócej. Na koniec moczymy płatek kosmetyczny w ciepłej wodzie i zmywamy, rozpoczynając od brwi, którą malowałyśmy jako pierwszą.

Jak nakładać hennę na rzęsy?

Przed nałożeniem dobrze jest nałożyć wazelinę na płatki kosmetyczne i podłożyć je pod dolne rzęsy, aby henna nie zabarwiła skóry. Nakładamy ją pędzelkiem na rzęsy, sięgając jak najbliżej ich nasady. Następnie przykrywamy je wacikiem i odczekujemy około 10 minut. Mając zamknięte oczy przemywamy je wacikami nasączonymi wodą, aż będą czyste.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Henna może nas uczulać, zwłaszcza gdy zawiera w składzie PPD - alergen kontaktowy. Przed jej użyciem najlepiej jest wykonać próbę. Nałóżmy odrobinę rozdrobnionego barwnika na rękę w niewidocznym miejscu i odczekajmy jakiś czas. Jeśli nie pojawiła się reakcja alergiczna, możemy przejść do barwienia brwi i rzęs.

Chcesz podkreślić swoją oprawę oczu? Wybierz hennę w żelu lub w proszku w odpowiednim odcieniu z oferty naszego sklepu i ciesz się pięknym oraz zadbanym wyglądem!

 

Zwiń tekst

Filtruj

Cena

kasuj

Wybierz status

Wybierz producenta

Filtr

kasuj

Henna do brwi i rzęs (52)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: