Profesjonalne szampony do włosów puszących się

liczba produktów: 194
Profesjonalne szampony do włosów puszących się

Jaki szampon do włosów puszących? czytaj

Puszenie się włosów jest często wynikiem przesuszonych włosów. Aby tego uniknąć należy stosować odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Już sam szampon do włosów jest w stanie zdziałać cuda. Ale jak go wybrać?

Jaki szampon do włosów przesuszonych wybrać?

Włosy puszące się, a więc raczej suche uwielbiają delikatne szampony nawilżające. Tego typu szampon poprzez zawartość np. kwasów tłuszczowych pokrywa włos, natłuszcza go i przeciwdziała utracie wody. To właśnie przeciwdziała efektowi puszenia się włosów.

Jakich składników unikać w szamponach do włosów?

Zbyt duża ilość protein zawartych w kosmetykach do włosów może również być jedną z przyczyn puszenia się włosów. Aby temu zapobiegać należy w składzie szukać emolientów, czyli składników o działaniu nawilżającym. Dodatkowo powinniśmy unikać w szamponach do włosów puszących się takich składników jak humektanty. Zaliczamy do nich m.in. aloes, miód, glicerynę, mocznik czy kwas hialuronowy. Pamiętajcie jednak, że tylko zbyt duża ilość tych składników, dodatkowo w połączeniu z suchym powietrzem, niską wilgotnością powietrza może doprowadzić do puszenia się z reguły gładkich włosów.

Jak często myć włosy puszące się?

Włosy puszące się nie potrzebują codziennego mycia włosów. Wystarczy umyć włosy co 2-3 dni szamponem nawilżającym. Najlepszym składnikiem przeciwdziałającym puszeniu się włosów jest nasza naturalna wydzielina skóry głowy. Dlatego tak ważne jest, aby częstotliwość mycia włosów zminimalizować do 2-3 razy w tygodniu.

Szampon do włosów jest pierwszym krokiem, który pomoże nam pozbyć się problemu jakim jest puszenie się włosów. Prawidłowo dobrany sprawi, że włosy będą nawilżone, a co za tym idzie uzyskają elastyczność i piękny połysk.

Zwiń tekst

Filtruj

Cena

kasuj

Filtr

kasuj

Włosy puszące się i niezdyscyplinowane (194)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: