Pudry do twarzy

liczba produktów: 5
Pudry do twarzy

Jaki puder do twarzy? czytaj

Większość pań nie wyobraża sobie makijażu twarzy bez nałożenia pudru – nie tylko utrwala on podkład, ale także nadaje skórze określony kolor lub matowi ją i zapobiega nadmiernemu świeceniu się cery.

Jak wybrać odpowiedni puder do twarzy?

Ze względu na konsystencję pudry można podzielić na sypkie i prasowane; pierwsze służą głównie utrwaleniu makijażu, są znacznie lżejsze niż ich kompaktowe odpowiedniki, lepiej absorbują sebum, a także łatwiej jest usunąć ewentualny nadmiar nałożonego kosmetyku (wystarczy obmieść twarz puchatym pędzlem). Pudry prasowane są natomiast łatwiejsze w aplikacji i wygodniejsze w przechowywaniu.

Oprócz konsystencji pudru ważny jest także jego kolor; powinien pasować zarówno do koloru podkładu jak i całej twarzy. Alternatywą jest puder transparentny, czyli nie pozostawiający na twarzy żadnego koloru.

Ze względu na wykończenie wyróżnia się pudry matujące i rozświetlające. Puder matujący jest wskazany posiadaczkom cery tłustej i mieszanej; niekorzystnie może z kolei wyglądać na skórze przesuszonej. Puder rozświetlający może natomiast nadać cerze zdrowego blasku, należy jednak liczyć się z tym, że podkreśli także ewentualne niedoskonałości.

Czym nakładać puder?

Puder najlepiej nakładać pędzlem (dotyczy to zwłaszcza pudrów sypkich) lub za pomocą specjalnego puszka (czyli płaskiej gąbeczki). Puszek należy regularnie czyścić – w innym wypadku zagnieżdżą się na nim bakterie, które następnie będą nanoszone na twarz razem z pudrem.

Zwiń tekst

Filtruj

Cena

kasuj

Wybierz status

Filtr

kasuj

Pudry do twarzy (5)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: