Makijaż korekcyjny nosa – konturowanie nosa

Kształtny i zgrabny nosek jest marzeniem każdej kobiety, jednak natura ma często inne plany, nie każdą z nas obdarzając po równo. Nos Nicole Kidman czy Angeliny Jolie jest jednym z najbardziej upragnionych kształtów tej części damskiego ciała. Wiele Pań, by osiągnąć taki efekt decyduje się na kosztowne operacje korygujące, co wiąże się z dużą porcją bólu oraz wyrzeczeń. Kształt nosa wpływa na naszą samoocenę, co w praktyce oznacza, że im bardziej jesteśmy zadowolone z kształtu posiadanego nosa, tym lepsze jest nasze samopoczucie. Problem ten szczególnie dotyka Panie, które w dzisiejszym świecie postrzegane są przez pryzmat wyglądu. To sprawia, że skupiamy się na detalach wizerunku, tworząc często wydumane kompleksy. Niewiele osób posiada idealne rysy twarzy, na szczęście odpowiednio wykonany makijaż potrafi rzeźbić twarz, korygując wady i niedociągnięcia natury. Poznaj makijażowe triki, które pozwolą Ci na skuteczne konturowanie nosa.

Korekta nosa – jakie kosmetyki?

Do modelowania kształtu nosa z pewnością przydadzą nam się kosmetyki, takie jak bronzer i rozświetlacz. Koniecznie musimy się zaopatrzyć w odpowiednie pędzle i gąbeczki, aby móc starannie nałożyć produkty. To, w jaki sposób będziemy konturować nos zależy od jego kształtu.

  • Przyciemnianie – do tego służy nam bronzer, w postaci sypkiej, prasowanej czy kredki. Pozwala on stworzyć na skórze cień. Kosmetyki i konsystencji kremowej są idealne na wieczór, a te matowe dobrze wyglądają w świetle dziennym.
  • Rozjaśnianie – tutaj pomoże nam rozświetlacz np. w postaci jasnego korektora, a nawet jasny podkład. Nakładamy go na grzbiet nosa, gdy chcemy go wydłużyć lub jego boki, gdy naszym celem jest jego poszerzenie. Pamiętajmy o zasadzie, że to co błyszczy daje efekt uwydatnienia, a to co jest ciemniejsze, wyszczuplenia.konturowanie nosaźródło: pinterest.com

Jak poprawić kształt nosa?

Zależnie od tego, jaki mamy kształt i niedoskonałości, należy tuszować je w inny sposób. Oto nasze wskazówki.

Garb na nosie

Niewielki garbek na nosie posiada wiele Polek. Mimo że u większości z nas jest on niemal niewidoczny, dla Pań stanowi poważny problem. Garba na nosie można „schować” pod makijażem korekcyjnym, który odciągnie uwagę od tej części ciała. Jeżeli problem stanowi jedynie garbek na nosie, zaś reszta nosa jest kształtna, wystarczy użyć podkładu, przynajmniej o jeden ton ciemniejszego. Pokrywamy nim jedynie wystającą część nos, czyli garb, resztę twarzy malując podkładem w kolorze jaśniejszym.

Niestety nos zazwyczaj świeci się najszybciej, dlatego warto używać na koniec makijażu transparentnego pudru matującego, którym muskamy całą twarz. Zabieg ten zapobiegnie przetłuszczaniu się skóry na nosie i wyrówna koloryt skóry.

Za długi i za duży nos

 

Nos zbyt długi można skorygować używając ciemniejszego od reszty twarzy podkładu. Malujemy nim jedynie czubek zbyt długiego nosa. Zabieg ten możemy również wykonać przy pomocy bronzera. Jeśli nasz nos jest nie tylko za długi, ale i za duży w stosunku do reszty twarzy, ciemnym grubym, paskiem podkładu pokrywamy środkową część nosa. Z kolei boki płatków nosowych malujemy jaśniejszym kolorem podkładu lub pudru. Taki makijaż nosa zamaskuje ten mankament.

Za duży nos koryguje tez kształt brwi, które powinny być starannie wyregulowane w części środkowej. Zarośnięta nasada nosa uwypukla wady dużego nosa, przyciągając uwagę do jego kształtu. Równie istotna jest linia ust – rysunek górnej wargi powinien być optycznie zwężony, co zmniejsza też duży nos.

Za krótki nos

Nos zbyt krótki lub śmiesznie zadarty możemy skorygować jasnym podkładem skupiając się głównie na środkowej części nosa. Dobrze sprawdza się w tym rodzaju triku rozświetlacz, którym pokrywamy grzbiet nosa, starannie rozcierając kosmetyk. Równie dobrze możesz użyć jaśniejszego koloru korektora, po czym przypudrować twarz na końcu swoim ulubionym kosmetykiem.

Za szeroki nos

Nos zbyt szeroki o „kaczym” wyglądzie skorygujesz używając po bokach noska ciemnego koloru podkładu. Ten trik pozwala zmniejszyć optycznie rozłożyste płatki nosowe. Resztę twarzy pokryj podkładem jaśniejszym.

Zadarty nos

W tym przypadku ciemny podkład nakładamy pod nosem i na jego czubek. Po roztarciu kosmetyków, zacieniowanie czubka nosa optycznie go skróci.

Krzywy nos

Ciemny podkład nakładamy na tą część nosa, która jest wypukła, a jaśniejszy po jego drugiej stronie, tej wklęsłej. Po rozprowadzeniu kosmetyków, zatuszujemy niedoskonałości nosa  i wyrównamy jego kształt.

Konturowanie nosa to nic trudnego, a w takim makijażu pomoże Ci tutorial wideo:

Jak widać ciemne i jasne barwy doskonale rzeźbią twarz. Stosując zasadę: jasne uwypukla, ciemne chowa, zrobisz przepiękny makijaż twarzy, korygując starannie jej niedoskonałości. Makijaż korekcyjny nosa możesz zrobić sama.

konturowanie nosa1

źródło: pinterest.com

Przeczytaj również:

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *