Redken

Redken to amerykańska firma kosmetyczna, specjalizująca się w produkcji ekskluzywnych kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów. W ofercie firmy znajdziemy produkty dla kobiet, jak i kosmetyki do włosów przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn.

A w naszym sklepie...

Kosmetyki Redken są jeszcze mało znane w Polsce, ale dzięki coraz nowszym technologiom i jakości swoich produktów, marka zaczyna być rozpoznawalna również u nas. Laboratoria Redken swój początek datują na rok 1960. Powstały one z inicjatywy Amerykanki Pauli Kent, modelki, aktorki i bizneswoman – kobiety niezwykle przedsiębiorczej, jak na wczesne lata 60-te.

Skóra Pauli była bardzo wrażliwa, dotyczyło to zarówno całego ciała, jak i skóry głowy. Z tego powodu lista produktów do pielęgnacji włosów, których aktorka mogła używać była dość skąpa. I znów potwierdziła się zasada, że potrzeba jest matką wynalazków. Paula, wraz ze swoim stylistą-fryzjerem Jheri Reddingiem, postanowili stworzyć serię kosmetyków do włosów, które zaspokoiłyby potrzeby ludzi podobnych jej, czyli z wrażliwą i alergiczną skórą. Tak oto, od pierwszych członów ich nazwisk, czyli Redding i Kent powstała nazwa Redken.

kosmetyki redken

Idea kosmetyków Redken oparta jest na trzech zasadach:

  1. Kwaśne pH kosmetyków do włosów – od 4,5 do 5,5 – by nie podrażniać skóry głowy;
  2. Technologia białka, które jest podstawowym budulcem włosów;
  3. Sprzedaż wyłącznie w licencjonowanych salonach kosmetycznych, by dobrze dobrać kosmetyki.

Laboratoria Redken jako pierwsze odkryły, ze włosy mogą wchłonąć odpowiednią ilość białka z kosmetyków, przez co zyskują sprężystość, połysk i zdrowie. Taka rekonstrukcja włosa działa długofalowo, lecząc problem, a nie jedynie go kamuflując. Wprowadzenie przez firmę Redken serii kosmetyków do włosów opartych o zasadę białka, zrewolucjonizowało rynek fryzjerski.

Redken rozwija swoje technologie białkowe do dzisiaj. Jest jednym z najprężniej rozwijających się laboratoriów kosmetycznych. W roku 1965 Paula Kent była prawnym właścicielem firmy Redken Laboratories. Do lat 80-tych firma przynosiła Pauli duże korzyści i wiele satysfakcji, stając się liderem w swojej branży. W roku 1993 Laboratoria Redken stały się częścią wielkiego koncernu kosmetycznego L’oreal, który zakupił udziały firmy. Dziś siedzibą Redken jest bardzo znana ulica 5th Avenue NYC , co niewątpliwie jest znakiem jakości kosmetyków sygnowanych marką Redken.

Polecam produkty do włosów marki Redken wszystkim, którzy szukają kosmetyków łagodnych i delikatnych, nie drażniących skóry i nie wywołujących reakcji alergicznych. Ponadto kosmetyki  Redken, dzięki białkowej technologii, łatają ubytki w strukturze włosów odbudowując je.

Łagodna odbudowa – tak w skrócie można określić ideę kosmetyków do włosów Redken.

28,69
27,28
77,60
32,60
91,00
118,33
134,98


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *