Redken

Redken to amerykańska firma kosmetyczna, specjalizująca się w produkcji ekskluzywnych kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów. W ofercie firmy znajdziemy produkty dla kobiet, jak i kosmetyki do włosów przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn.

Kosmetyki Redken są jeszcze mało znane w Polsce, ale dzięki coraz nowszym technologiom i jakości swoich produktów, marka zaczyna być rozpoznawalna również u nas. Laboratoria Redken swój początek datują na rok 1960. Powstały one z inicjatywy Amerykanki Pauli Kent, modelki, aktorki i bizneswoman – kobiety niezwykle przedsiębiorczej, jak na wczesne lata 60-te.

Skóra Pauli była bardzo wrażliwa, dotyczyło to zarówno całego ciała, jak i skóry głowy. Z tego powodu lista produktów do pielęgnacji włosów, których aktorka mogła używać była dość skąpa. I znów potwierdziła się zasada, że potrzeba jest matką wynalazków. Paula, wraz ze swoim stylistą-fryzjerem Jheri Reddingiem, postanowili stworzyć serię kosmetyków do włosów, które zaspokoiłyby potrzeby ludzi podobnych jej, czyli z wrażliwą i alergiczną skórą. Tak oto, od pierwszych członów ich nazwisk, czyli Redding i Kent powstała nazwa Redken.

kosmetyki redken

Idea kosmetyków Redken oparta jest na trzech zasadach:

  1. Kwaśne pH kosmetyków do włosów – od 4,5 do 5,5 – by nie podrażniać skóry głowy;
  2. Technologia białka, które jest podstawowym budulcem włosów;
  3. Sprzedaż wyłącznie w licencjonowanych salonach kosmetycznych, by dobrze dobrać kosmetyki.

Laboratoria Redken jako pierwsze odkryły, ze włosy mogą wchłonąć odpowiednią ilość białka z kosmetyków, przez co zyskują sprężystość, połysk i zdrowie. Taka rekonstrukcja włosa działa długofalowo, lecząc problem, a nie jedynie go kamuflując. Wprowadzenie przez firmę Redken serii kosmetyków do włosów opartych o zasadę białka, zrewolucjonizowało rynek fryzjerski.

Redken rozwija swoje technologie białkowe do dzisiaj. Jest jednym z najprężniej rozwijających się laboratoriów kosmetycznych. W roku 1965 Paula Kent była prawnym właścicielem firmy Redken Laboratories. Do lat 80-tych firma przynosiła Pauli duże korzyści i wiele satysfakcji, stając się liderem w swojej branży. W roku 1993 Laboratoria Redken stały się częścią wielkiego koncernu kosmetycznego L’oreal, który zakupił udziały firmy. Dziś siedzibą Redken jest bardzo znana ulica 5th Avenue NYC , co niewątpliwie jest znakiem jakości kosmetyków sygnowanych marką Redken.

Polecam produkty do włosów marki Redken wszystkim, którzy szukają kosmetyków łagodnych i delikatnych, nie drażniących skóry i nie wywołujących reakcji alergicznych. Ponadto kosmetyki  Redken, dzięki białkowej technologii, łatają ubytki w strukturze włosów odbudowując je.

Łagodna odbudowa – tak w skrócie można określić ideę kosmetyków do włosów Redken.

34,99
32,99
131,99
39,99
90,99
211,99
211,99


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *