Kuracje chroniące włosy przed temperaturą

liczba produktów: 3
Kuracje chroniące włosy przed temperaturą

Jaka kuracja chroni przed temperaturą? czytaj

Nasze włosy w mniejszym lub większym stopniu narażone są na działanie wysokiej temperatury – podczas ich suszenia oraz gdy układamy je za pomocą prostownicy czy lokówki. Niestety, wysoka temperatura nie wpływa korzystnie na nasze włosy – powoduje wysuszenie, a w konsekwencji osłabienie, wypadanie czy rozdwajanie końcówek. W pielęgnacji włosów pomogą nam kosmetyki, takie jak kuracje chroniące przed wysoką temperaturą.

Jaka temperatura szkodzi włosom?

Do zniszczenia włosów może dojść już przy 80 stopniach Celsjusza.  Często jednak stylizując fryzurę prostownicą lub lokówką używamy o wiele wyższych temperatur, które powodują zerwanie wiązań chemicznych we włosach. Z tego względu najlepiej jest zmniejszyć częstotliwość takich urządzeń i suszyć włosy zimnym strumieniem powietrza. Warto zatem za każdym razem kiedy jednak chcemy ich użyć, konieczne zastosować termoochronę.

Jakie składniki zawierają kuracje chroniące włosy przed wysoką temperaturą?

Kuracje te nie tylko chronią włosy przed działaniem wysokiej temperatury, ale także odżywiają, nawilżają i regenerują włosy. Zwracajmy uwagę na to, czy zawierają naturalne składniki, na przykład takie jak czerwona alga, która tworzy warstwę zapobiegającą uszkodzeniom włosów. Dobrze działa również pantenol, który nawilża i jednocześnie dodaje blasku. Innym składnikiem są np. naturalne oleje, które także stanowią ochroną przed działaniem wysokiej temperatury. Wiele produktów zawiera również opatentowane technologie, które również doskonale wpływają na ochronę włosów przed działaniem wysokiej temperatury.

W jakiej postaci występują kuracje do włosów?

Kuracje chroniące włosy przed działaniem wysokiej temperatury mogą występować w postaci ampułek, sprayów, wcierek, toników czy emulsji. Mogą różnić się sposobem aplikacji, ważne jednak, aby zawierały skoncentrowany skład i były bogate w potrzebne włosom substancje odżywcze.

Kiedy stylizujemy włosy przy pomocy lokówki i prostownicy musimy koniecznie pamiętać o ochronie i pielęgnacji włosów, w czym pomogą nam kuracje. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że kosmetyki mogą częściowo zapobiec uszkodzeniom i poprawić wygląd włosów, jednak nie zabezpieczą ich całkowicie przed wysoką temperaturą. Z tego względu z takich urządzeń należy korzystać z umiarem – najlepiej tylko na wyjątkowe okazje.

 

Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Ochrona przed temperaturą (3)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: