Prostownica parowa – nowość w stylizacji i wygładzeniu włosów!

Z pewnością każda kobieta choć raz w swoim życiu stosowała prostownicę do włosów. Kiedyś miały one zupełnie inny kształt. Bardziej kanciasty, prostokątny, najczęściej można je było kupić łącznie z wymiennymi wkładami np. do karbowania włosów. Aktualnie technologia rozwija się w takim tempie, że rynek obiegły kolejne modele prostownic z coraz lepszymi funkcjami i delikatniejszym opływowym kształtem. W ostatnim czasie mamy kolejną nowość – PROSTOWNICA PAROWA. Zastanawiasz się, w jaki sposób ona działa? Spróbujemy odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania w poniższym artykule. 

Piękna kobieta z wyprostowanymi włosami prostownica parowa

Jak działa prostownica parowa?

W technologii wiele się zmienia. Każda fanka gładkich włosów doskonale zdaje sobie sprawę, że sklepy co rusz zaskakują nas kolejnymi kosmetykami do włosów o działaniu wygładzającym czy akcesoriami fryzjerskimi jak w przypadku prostownicy. Prostownica parowa kształtem przypomina klasyczną prostownicę, choć jest od niej większa. Dzieje się tak dlatego, że musi się w niej zmieścić pojemniczek na wodę. Dwie płytki natomiast posiadają szczelinę, która prowadzi do owego zbiorniczka. Prostownica wykorzystuje parę wodną, która wytwarza się poprzez podgrzanie wody i tym sposobem prostuje nasze włosy. Uważa się, że taki zabieg jest mniej szkodliwy dla naszych włosów, a co za tym idzie dodatkowo zapewnia im połysk. Warto również podkreślić, że napełnienie jednorazowo zbiorniczka wody powinno wystarczyć na jedno prostowanie włosów, którego czas wynosi około 15-20 minut. Należy jednak pamiętać, że jest to kwestia dość indywidualna. Zdarzyć się może, i to dość często, że osoba, która wygładza włosy, robi to wolniej bądź ma dość dużo włosów, więc będzie konieczność dolania wody. 

Prostownica parowa Loreal Steampod 3.0   Źródło: bleulibellule.com

W większości prostownica parowa posiada również regulację temperatury oraz funkcję jonizacji wody, dzięki czemu włosy nie elektryzują się zaraz po wyprostowaniu. Prostownica na parę gwarantuje również większą gładkość włosów i ułatwia ich rozczesywanie. Główną opisywaną zaletą prostownicy parowej jest również fakt, że poprzez zastosowanie pary łagodzi wysoką temperaturę oddziałującą na nasze włosy. Dzięki temu minimalizuje przesuszanie włosów i ich uszkodzenia. Efekt utrzymuje się dłużej niż w przypadku klasycznej prostownicy. 

Prostownica parowa Loreal Steampod

L’oreal Professionnel stworzył prostownicę, która ma wygładzać włosy, ale jednocześnie nie powodować ich uszkodzeń. Stąd też powstała prostownica parowa Loreal Steampod 3.0! Co ją wyróżnia na tle innych prostownic? Z pewnością zastosowanie technologii pary wodnej, która otwiera łuskę włosa. Dzięki temu możliwe jest wprowadzenie do wnętrza włosa keratyny. W tym celu wykorzystywana jest funkcja technologii pro keratynowej i to kolejny element wyróżniający prostownicę Loreal Steampod od pozostałych. Prostownica parowa Loreal posiada również płytki zawierające anodyzowaną powłokę oraz przeciwpoślizgowy uchwyt i zintegrowany grzebień, który znacznie ułatwia rozczesywanie włosów w trakcie ich prostowania.

Prostownica parowa Loreal Steampod 2.0 vs Loreal Steampod 3.0 ?

Pierwszą prostownicą parową, która wyszła spod skrzydeł marki Loreal, był Steampod 2.0. Jednak przeskk technologiczny cały czas się dzieje, dlatego powstała prostownica nowszej generacji – Loreal Steampod 3.0. Czym zatem się różnią? Trzy najważniejsze różnice pomiędzy prostownicami to zdecydowanie:

  • lekkość
  • grubość
  • umieszczenie pojemniczka na wodę

Prostownica parowa Steampod 3.0 jest bowiem 14% cieńsza i 37% lżejsza od swojej poprzedniczki. Dodatkowo wersja 3.0 prostownicy parowej marki Loreal posiada wbudowany pojemniczek na wodę. I uwaga! Wystarcza on na wyprostowanie 192 m włosów. Prostownica Loreal Steampod 2.0 miała takowy pojemniczek osobno i był on połączony przewodami z prostownicą.

Źródło: https://www.youtube.com/user/LOrealProfessionnelP

Kosmetyki Loreal Steampod

Loreal poleca, aby przed zastosowaniem prostownicy na parę użyć kremu prostującego włosy. Krem dostępny jest w wersji dla włosów cienkich oraz grubych. Dodatkowo po wysuszeniu włosów suszarką powinno się zastosować serum wygładzające na końcówki włosów. Tak zabezpieczone włosy będą nie tylko pięknie gładkie, ale również mocne.

Prostownica parowa Loreal Steampod pozwala na łatwe prostowanie włosów. W efekcie otrzymujemy pasma dokładnie wygładzone i jedwabiście miękkie. Po zastosowaniu prostownicy kosmyki są w dobrej kondycji. Należy jednak pamiętać, aby ZAWSZE odpowiednio pielęgnować włosy. Pomogą nam w tym kosmetyki o działaniu wygładzającym, które dodatkowo nawilżają włosy i odżywiają. 

Loreal Steampod krem do włosów cienkichLoreal Steampod serum na końcówki Loreal Steampod krem do włosów grubych

Najczęstsze pytania odnośnie prostownicy na parę!

Często niepokoją nas różnego rodzaju pytania dotyczące stosowania prostownicy na parę. Postanowiliśmy odpowiedzieć na te najczęściej zadawane nam przez klientów.

Czy prostownica parowa niszczy włosy?

Każde urządzenie stosowane bezmyślnie może uszkodzić włosy. Stosowane zgodnie z zaleceniami, zabezpieczanie kosmyków przed działaniem wysokich temperatur czy dbanie o prawidłową pielęgnację czupryny z pewnością przyczyni się do zdrowych i pięknych włosów. Prostownica Steampod spełnia swoje funkcje w momencie kiedy zastosowany zostanie chwilę przed prostowaniem krem prostujący tej samej linii. Produkt ten, nie tylko wygładza włosy, ale również dba o ich kondycję w trakcie prostowania. Dzięki zawartej w kosmetyku pro-keratynie, która wnika we włókna włosa, kosmyki zostają wzmocnione i zabezpieczone przed wysoką temperaturą. 

Czy można zastosować inny krem prostujący niż Loreal Steampod?

Prostownica Steampod została tak zaprojektowana, aby idealnie współgrała z kremem prostującym tej samej linii. Jeśli jednak nie posiadasz polecanego kremu, zastosuj inny o podobnym działaniu. Ważne, aby stosowany kosmetyk chronił włosy przed działaniem wysokiej temperatury. Dodatkowo powinien mieć działanie wygładzające i regenerujące włosy.

Prostownica parowa czy zwykła – która lepsza?

Uważam, że stwierdzenie – “Która lepsza?” jest nie na miejscu! Każdy z nas jest inny, każdy oczekuje innych efektów, a co za tym idzie inne rzeczy, miejsca, sytuacje będą dla nas “lepsze”. Porównując te dwa rodzaje prostownic musicie pamiętać o tym, że:

 • Zarówno prostownica klasyczna jak i ta na parę działają w podobny sposób. Pomiędzy dwie płytki włożone zostają włosy, które później zostają wygładzone poprzez przeciągnięcie płytek od nasady aż po same końce. 
 • Obie prostownice różnią się nieznacznie płytkami. Zwykła prostownica posiada gładką płytkę, natomiast w większości prostownic parowych został wbudowany grzebień, który dodatkowo rozczesuje włosy i wygładza je. 
 • Prostownice klasyczne działają poprzez podgrzanie płytek – ceramicznych, tytanowych czy turmalinowych. Prostownica parowa natomiast działa poprzez podgrzanie wody i wykorzystanie technologii  pary do dostarczenia ciepła włosom. Uważa się, że jest to bezpieczniejsza metoda niż wygładzenie włosów przy użyciu podgrzanych płytek.
 • Kolejny przykład jest dość sporny! Chodzi o skrócenie czasu prostowania. Są bowiem dwie szkoły. Jedni twierdzą, że prostownica parowa zdecydowanie skraca czas prostowania włosów, dzięki temu, że wykorzystuje parę wodną oraz ma wbudowane w płytki włoski ułatwiające cały proces. Drudzy twierdzą jednak, że pomiędzy płytki prostownicy na parę jesteśmy w stanie umieścić mniejszą ilość włosów, niż w przypadku klasycznej prostownicy, co znacznie wydłuża czas prostowania włosów. A wiecie co my myślimy? Na tyle ufamy naszym klientom, że sami z niecierpliwością czekamy na Wasze opinie! 
 • Mówi się również, że w przypadku prostownic posiadających płytki ceramiczne (rzadko produkowane w ostatnich latach) może nastąpić nieregularne nagrzanie płytek. Dzieje się tak, ponieważ w trakcie eksploatacji prostownicy część płytek zaczyna się zużywać. W przypadku prostownicy parowej nie ma takiej możliwości. 
 • Główną zaletą prostownicy parowej jest większe bezpieczeństwo i ochrona włosów, ponieważ nie wygładzamy ich nagrzanymi płytkami, a parą. Włosy są zdecydowanie bardziej wygładzone i pełne blasku.

Kręcone i proste włosy prostownica parowa

Jak dbać o prostownicę parową?

Prostownica, jak każde inne urządzenie, wymaga dbania o nią samą, aby spełniała w 100% swoje funkcje. Każdy zakupiony sprzęt należy po zastosowaniu przechowywać w odpowiednich warunkach, aby zachować jego żywotność na dłużej. Tylko takie zachowanie pozwoli nam na bezpieczne stosowanie urządzenia i cieszenie się pięknymi włosami. W przypadku prostownicy parowej należy: 

 1. Usunąć resztki włosów z urządzenia kiedy ostygnie.
 2. Przetrzeć delikatnie ściereczką płytki.
 3. Zawsze przechowywać w załączonym opakowaniu lub torbie.
 4. Aby oczyścić zbiornik z wodą należy stosować bawełniane waciki i lekko go przetrzeć. 
 5. Jeśli prostownica parowa ma zamykane płytki warto je również zamykać po skończonym prostowaniu.
 6. Należy zawsze uważać na urządzenie – nie kłaść go na podłodze, w mokrych miejscach i ostrożnie się nim posługiwać.

Stosowanie tych kilku punktów z pewnością gwarantuje nam możliwość dłuższego stosowania prostownicy. Pamiętajmy, że tylko bezpieczna prostownica to pewność, że naszym włosom nie stanie się krzywda i nie zostaną uszkodzone. 

Nieważne, czy Twoje włosy są cienkie, grube, falowane czy niesforne. Prostownica parowa idealnie sprawdza się do każdego rodzaju włosów. Możesz jej używać codziennie! Choć jeśli nie myjesz włosów każdego dnia efekt prostowania powinien utrzymać się przez kilka dni. Ciesz się pięknymi i gładkimi włosami każdego dnia!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *