Łupież suchy – jak wygrać walkę z chorobą

Łupież suchy to częste schorzenie skóry głowy i najczęściej spotykany rodzaj łupieżu. Jego cechą charakterystyczną są drobne, białe płatki osypujące się z głowy. Łupież suchy dotyka osoby, których skóra głowy charakteryzuje się nadmierną suchością i zwykle jest pozbawiona problemów z łojotokiem. Nadwrażliwość skóry to częsty powód występowania tego schorzenia.

Drugim czynnikiem sprawczym może być niewłaściwa pielęgnacja włosów, nadużywanie środków do stylizacji lub rzadkie mycie fryzury. Trzecia przyczyna łupieżu suchego to zakażenie drożdżakiem w miejscach publicznych, jak fryzjer, łaźnia, czy korzystanie z pożyczonych szczotek do włosów. Najczęstszym sposobem walki z łupieżem suchym jest ścisłe przestrzeganie zasad higieny, nie pożyczanie swoich przyborów toaletowych i stosowanie kosmetyków przeciwłupieżowych.

łupież suchyłupież suchy

Do walki z łupieżem suchym polecamy: kąpiel przeciwłupieżową nawilżającą Kérastase Exfoliant Hydratant oraz szampon leczniczy John Masters Organics Cynk i Szałwia .

łupież suchy3 odpowiedzi na “Łupież suchy – jak wygrać walkę z chorobą”

  1. Agati pisze:

    Porządny szampon przeciwłupieżowy o przebadanym działaniu to podstawa 🙂 gdybym nie trafiła na Pirolam to pewnie jeszcze teraz męczyłabym się z łupieżem. Ale wystarczyły 4 tygodnie z tym szamponem i po problemie. Teraz stosuję go profilaktycznie jeszcze przez jakiś czas, by łupież nie nawrócił. I co ważne włosy też ładnie wzmacnia i są teraz bardziej lśniące.

  2. glorik pisze:

    Faktycznie szampon Pirolam jest dla mnie numerem jeden w walce z łupieżem. Po pierwsze szybko zwalcza przyczynę problemu, a poza tym wzmacnia włosy i łagodzi podrażnienia na skórze głowy. I jako jeden z niewielu szamponów sprawia, że włosy dobrze mi się rozczesują na mokro.

  3. Marta pisze:

    Czas na zmiany, czas na szampon Olamin od Pilomax.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *