Łysienie plackowate

Łysienie plackowate potrafi dotknąć niemal każdego, na rożnym etapie życia. Choroba nie ma ograniczeń wiekowych i zazwyczaj przychodzi nagle. Łysienie plackowate przyjmuje postać ognisk zapalnych, które powstają zwykle z tyłu owłosionej skóry głowy.

Czasami podobne zmiany skórne mogą pojawić się z przodu czaszki, w widocznej okolicy czoła. Efektem łysienia plackowatego i powstania zapalnych „placków’ jest wypadanie włosów.

łysienie plackowate
Na szczęście ten rodzaj łysienia nie powoduje zaniku mieszków włosowych, chyba, że choroba nie jest zdiagnozowana odpowiednio i nie jest leczona. Przyczyn łysienia plackowatego upatruje się w nadmiernym wyczerpaniu organizmu po przebytych chorobach, w długotrwałym stresie, nierównowadze hormonalnej lub ogólnym zatruciu organizmu.

Chorych na ten rodzaj łysienia powinien prowadzić lekarz dermatolog, a my możemy wspomóc się zwiększając w diecie dawki witaminy B (szczególnie B2 i B5), która reguluje procesy wymiany komórkowej. Równie pomocne mogą okazać się wcierki i kosmetyki wspomagające odrastanie włosów.

Do wspomagania walki z łysieniem plackowatym polecamy: kurację regulującą wypadanie włosów z dużą dawką witamin B i ziół Chenice Kerabond Regal Life, kąpiel zagęszczającą włosy Kérastase Stimuliste Bain oraz spray z Aminexilem Kérastase Specifique Stimuliste.Jedna odpowiedź do “Łysienie plackowate”

  1. miska pisze:

    A co z szamponem dx2? Niby jest polecany a tak naprawdę jest wiele kontrowersji co do stosowania tego preparatu. Nawet dziś o tym czytałam tu: http://emdro.pl/szampondx2-a-lysienie-plackowate.html. Chciałam kupić go mężowi ale w końcu nie wiem czy rzeczywiście jest tego wart?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *