Odżywki do włosów z łupieżem

liczba produktów: 5
Odżywki do włosów z łupieżem

Jaka odżywka do włosów z łupieżem? czytaj

“Tworzenie łupieżu zależy również od indywidualnych czynników, wieku i klimatu. Zbyt mała dawka światła, w szczególności promieniowania UV zimą, wzmacnia produkcję łupieżu. Pielęgnacja włosów również odgrywa dużą rolę - łupież powstaje wtedy, gdy włosy nie są myte wystarczająco często.” - podkreśla dr. E. Hoting. (źródło: schwarzkopf.pl) Widzicie więc, że problem łupieżu może wynikać z wielu czynników. Szampon ma działanie oczyszczające. A jakie działanie ma odżywka do włosów borykających się z problemem łupieżu? Kilka słów na ten temat znajdziesz w poniższym poradniku

Dlaczego warto stosować odżywkę do włosów z problemem łupieżu?

Szampony lecznicze często powodują nadmierne przesuszenie włosy. Odżywka ma zatem temu przeciwdziałać. Jej zadaniem jest więc nawilżenie włosów i dostarczenie im niezbędnych składników odżywczych.

Jaką odżywkę do walki z łupieżem wybrać?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej odżywka nie ma strikte działania leczniczego. Jej zadaniem jest pielęgnacja włosów. Wybieraj więc jeśli to możliwe odżywkę przeznaczoną do włosów z łupieżem. Będzie nie tylko niwelować łupież, łagodzić podrażnienia skóry głowy ale również pielęgnować włosy. Możesz również korzystać z pozostałych odżywek dostępnych na rynku. Jeśli masz swoją ulubioną, nie rezygnuj z jej stosowania. Pamiętaj jednak, aby nakładać ją od połowy długości włosów skupiając się na ich końcach.

Jakie składniki pomagają w walce z łupieżem?

Głównym składnikiem pomocnym w walce z łupieżem jest ketokonazol zawarty w większości produktach przeznaczonych dla osób zmagających się z tym problemem. Pirytonian cynku, Cyklopiroksolamina, biosiorka to również składniki ułatwiające zniwelowanie łupieżu. Dodatkowo w kosmetykach do włosów z łupieżem stosuje się kozieradkę, dzięgieć, oliwkę salicylową, olejki eteryczne oraz wiele innych.

Jak prawidłowo stosować odżywkę do włosów z łupieżem?

Po zastosowaniu szamponu i jego dokładnym spłukaniu możemy zastosować odżywkę do włosów. Niewielką ilość kosmetyku nanieś na dłonie, a następnie rozprowadź na włosach od ich połowy, aż po same końce. Wmasuj i bardzo dokładnie spłucz wodą. Pamiętajcie, że niedokładne wymycie szamponu jak i odżywki może również powodować powstawanie łupieżu.

Każdy problem można rozwiązać. Tak samo jest w przypadku łupieżu i występującym wraz z nim problemem z przesuszonymi włosami. Wybieraj odżywki odpowiednie dla potrzeb swoich włosów. Wszystkie dostępne są w naszym sklepie.


Zwiń tekst

Filtr

kasuj

Włosy z łupieżem (5)

Powiadomienie o dostępności produktu

Pozostaw nam swoje dane jeżeli chcesz zostać poinformowany gdy produkt będzie dostępny w naszym sklepie.


Imię:
E-mail: